kestane şekeri

hepsi | bugün   12 entry   -

2

bursa ile özdeşleşmiş muhteşem bir lezzettir. uludağ'ın lezzetli kestanelerinin şekeli şerbet içinde kaynatılarak haşlanması ile elde edilir. yüzyıllarca bursa'da evlerde yapılan bu tatlı, 1900 lü yıllarda tatlıcılar tarafından üretilerek satışı yapılmaya başlanmıştır. bugün çikolata kaplı kestane şekeri gibi değişik türleri de raflarda görülmektedir.

0

kestane ve şekerli şerbet karışımı olan bir tatlıdır.bursa'nın meşhur tatlılarından bir tanesidir.bursa ili sınırları içindeki uludağ'da yetişen kestanelerden yapılmaktadır.

0

ağaçta yetişen, yabani çeşidi bulunan bir yiyecektir. köklenerek yenilebildiği gibi haşlaması da yenilmektedir. haşlama kestane pilava çok yakışmaktadır. kestane şekeri olarak çıkarılan tatlısı ile hem çikolatalı hem şerbetli olarak tüketilebilir.

0

kestanesi meşhur ilimiz bursaya özgü bir şekerleme türüdür. çikolatalı ve şerbetli olarak çeşitleri olup aşırı şeker tadından diyabet için birebir ve sağlıklı olduğunu da düşünmüyorum.

1

bursa ilimizde meşhur olan ve kestaneler ile yapılan bir çeşit tatlıya verilen addır.bu tatlı bazen çikolatalı bazende başka şeylerle de yapılabilir.

1

neden sevildiğini bir türlü anlamadığım kestane ile ünlü bursanın bir şekilde yapmış olduğu bir şeker veya tatlı türüdür. o kadar çok üzerine şerbet dökmektedirler ki aslında kestane tadı bile ortadan kalkmaktadır bence.

1

kestanesi ile bilinen bursa ilimize özgü bir lezzettir. merdiven altı üretilmiş kestane şekerlerini almamaya gayret edin. çünkü ne oldukları bile belli değil. bilindik kaliteli bir ürün alırsanız kestane şekerine bayılırsınız. otogarlardan sakın almayın.

0

dünyanın en güzel tatlılarından bir tanesidir.

1

bursa'nın meşhur tatlılarından olan, kestahanenin şerbetlemesi ya da çikolata kaplanması ile yapılan şekerdir. çok lezzetlidir. çikolatalı olanının içinde kestahane ezmesi vardır.

1

bursa ilimizle meşhur olan bir tatlı çeşididir.bir kestanenin haşlanması şekerle karıştırılması yada bir çikolataya batırılması ile olurlar.

0

türkiyede bursa şehrine özgü bir damak tadıdır.

0

bursa ilinin kendine has bir şekerleme tatlısıdır. kestane ile şekerin birleşmesinden oluşan enfes bir lezzettir. özellikle meşhur yerde alındığında çok farlı bir lezzet alma durumun olabilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.