kervansaray

hepsi | bugün   5 entry   -

0

işlek ticaret yolları üzerinde, kervanların konaklamaları ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla yapılmış büyük hanlar.

0

eski dönemlerde göç eden insanların konaklaması,dinlenmesi,yemesi,içmesi vb. için inşa edilmiş yapılardır.daha çok ticaret yollarına yapılır.

0

eski dönemlerde göç edenler hicret edenler yollarının yarısında dinlenmek için şimdi ki otel diye tabir ettiğimiz kervansaraylarda kalırlarmış.

0

her şehirde rastlayabileceğiniz otel isimlerinden biridir...sanki "biz yüzyıllardır burdayız" dercesine hepsi eski eski binalardır...otel olarak inşa edildiklerinden bir koridorda onlarca odaya denk gelebilirsiniz...eskiden ne kadar çok oda olursa o kadar iyi diye düşünüyorlardı herhal...bazen üç* ya da dört* yıldızlısına da rastlayabilirsiniz ama iyi bir hizmet beklemeyin derim...gidin, kalın, sabah erkenden terk edin...

0

çok eskiden ticaret amaçlı yapılan yapılara döner ticaret genellikle yollar üzerinde olurdu buraya gelen kişiler konaklama ve güvenlik hizmeti bir de sağlanmıştır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler