kefir

hepsi | bugün   8 entry   -

2

sütten ve mantardan yapılan, yapılırken kendine özgü bir stili olan içecek. sağlığa faydalarının saymakla bitmeyeceği söylenmektedir. ben seviyorum ve faydalı olduğunu düşündüğümden dolayı da içiyorum.

1

bi cesit mayasi bulunan süte benzeyen ama sütten cok farklı bir tadı olan içecek türü.

1

özellikle ortaasya ülkelerinde ççok tüketilen bir içecektir. son yıllarda ülkemizde de ilgi görmeye başladı. yine de yeterince kıymetinin bilinmediğini söyleyebiliriz.

1

ayran desem değil, süt desem hiç değil değişik tatlı bir içecek. mide detoksu için daha çok tercih edilen fazla içildiğinde şişkinlik oluşturan mayhoş tadı olan içecek.

0

insanların zayıflamak amacıyla kullandığı bir yoğurt türüdür ben böyle biliyorum.

0

ınek sütünden veya keçi sütünden elde edilen sütün mayalanarak eksi bir içecek haline getirilmesi durumudur enellikle küçük çocuklar tercihidir ve bim gibi yerlerde satılır.

0

çok eski yıllardan beri özellikle kafkasya bölgesinde yapılan, bugün ise avrupa ve amerika ülkelerinde ticari amaçla üretilen süt asidi ve alkol fermantasyonu yardımıyla yapılan köpüklü, koyu kıvamlı, hafif ekşimsi fermente bir süt ürünüdür

0

mantarları patlamış mısır gibi oluyo. bi aralar çok modaydı. ev kadınları birbirlerine dağatırlardı bu mantarları " al şekerim bak nursen denemiş çok faydalıymış, günde 1 bardak iç" diye. sonradan modası geçti

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.