kayısı

hepsi | bugün   7 entry   -

0

kayısı bir yaz meyvesidir ve kayısı denince akla gelen ilk yer malatya,dır. malatya kayısısı ile tanınan bir büyükşehir dir. kayısı tatlı bir tadı olması yanında meyve suyu ve recelide yapılır. kayısı sağlık içinde çok faydalı bir meyvedir kuru ve yaş olarak isteğe bağlı tüketilir sarılır hastalığına çok iyi gelir

0

kayısı denince aklıma meyvenin özelliğinden daha çok malatya şehri aklıma geliyor. askerliğimi de orda yapma şansım olduğu için kayısı ağaçlarını görme şansına sahip olmuştum. kayısıdan dönere kadar birçok çeşidi ile damak tadımıza ulaşan ender meyvelerimizden birisi kayısı. sindirim konusunda da faydalı bir meyve. tavsiye ederim.

2

malatya'da yetişen bir meyvedir. kurusu bulunmaktadır. genellikle hem kurusunun hem yaşının bağırsakları çalıştırıcı etkiye sahip oldukları bilinmektedir.

0

malatya kayısı ile meşhurdur bağırsakları çalıştırır turuncu bir gün kurusu da bulunur her sabah aç karnına yemek metabolizmayı hızlandırır.

1

kayısı çok güzel bir yaz meyvesidir. özellikle malatya ilimizde yetiştirilen kayısı çok meşhur ve çok lezzetli dir. kayısıya pazarlarda veya halk arasında şekerpare adıda verilmektedir.

0

malatya ilimizle ezdeşleşen bir lezzettir. aslında çoğu yerde yetişir. fakat en büyük pay malatya'ya aittir. reçel ve çerez olarak tüketilir. yemeklere bile konur. daha iri olan kayısıya şekerpare denir. çok lezzetlidir. afiyet olsun.

1

en iyi yetişme alanı malatya olan,hafif tüylü ve sarı renkte,şirin tadı olan meyvedir.genellikle kompostolarda ve reçel yapımında kullanılır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler