kavun

hepsi | bugün   12 entry   -

0

yaz günlerinin tadı harika çekirdekli bir meyvesidir. tadı olmayan kavunlar şekerli de yenir.

0

yaz meyveleri arasında yer alan ve bal gibi tadı olan, çekirdeği dahi değerlendirilip kavrularak çintilebilen bir meyve.

0

yaz mevsiminde yetişen bir meyvedir. tadı şeker gibidir. yemesi gerçekten keyif verici.

0

yaz günlerinde oluşan tadı güzel bir meyvedir. tadı bal gibidir.

1

yaz mevsiminde yetişen bir meyvedir.içinde bolca su vardır ve çekirdeklidir.yazın serinlemek için yenilir.

1

kavun, tatlı yenilebilir etli meyveli cucurbitaceae familyasının çeşitli bitkilerinden biridir. "kavun" kelimesi bitkiye ya da özellikle meyveye atıfta bulunabilir. botanik olarak, bir kavun bir tür meyve, özellikle bir "pepo" dur.

0

bir yaz meyvesidir. birçok farklı çeşidi vardır. iyi kavun, buran buram kokar ve oldukça tatlıdır. eski kavunları artık bulmak çok zor. günümüzde kabak ile aşılanan kavunlar nedeniyle kavundak soğuduk.

0

yaz aylarında çokça tüketilen meyve.

0

yaz meyvesidir sıcağı çok sever çok uğraşlı bir yetiştiricilik istiyor suyu çok seven bir meyve çok çeşitli bir meyvedir çıtır ex alakavun vs. gibi

0

manisa kırkağaç taraflarında yetişen güzel kokulu bir yaz meyvesidir. sıcağı sever. bol suyu sever.

1

kavun, kabakgillerden sürüngen gövdeli bitki türü ve bu bitkinin iri meyvesidir. olgunlaşmamış hali de meyve olarak tüketilir ve bu haldeki meyvesine kelek denir. bir yıllık otsu bir bitkidir. sürüngen gövdesi metrelerce uzayabilir. yaprakları yürek biçiminde iridir.

0

yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerindendir. genelde çok sulama ihtiyacı olmaz. güzel tatlı bir tadı vardır. çoğu bölgelerimizin kendine has kavunları vardır. ankara, manisa ve gaziantep illerinin farklı kavunları vardır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.