kaşık

hepsi | bugün   11 entry   -

0

kaşık mutfaklarının vazgeçilmez bir eşyası dır yemek yemem için bize yardımcı olur. çorba gibi günlük içeceklerimizi bu araç ile rahat bir şekilde yeriz.

0

eski insanların bir şeyleri karıştırma isteğiyle ortaya çıkmıştır. ilk kaşık türleri deniz kabuğu gibi araç-gereçlerden oluşmuştur. günümüzde birçok türü olmakla birlikte mutfakta olmazsa olmazlardandır.

0

bir mutfak eşyasıdır ve genelde çatal ile yenmeyecek yemekleri, misal çorba gibi yememiz için boze yardımcı olan genelde metal şekilde bulunan eşyadır.

0

kaşık denildiğinde ilk olarak aklıma kaşık oyunu geldi. oldukça eğlenceli bir folklör oyunudur. tahta kaşıkların birbirine vurulması ile sesler çıkarılarak oynanır.

0

sulu veya tanecikli yiyecekleri yiyebilmek için kullanılan yayvan saptır mutfakta kullanılır bir mutfak eşyasıdır.

0

genelde sıvı olan yemekleri yemek için kullandığımız hafif çukur şeklinde olan bir mutfak gereci.

0

yemek yemeye yardımcı olan eşya

0

yemek yemek için kullanılan bir araçtır. farklı boylarda olur. metalden ve tahtadan üretilir. gümüş ve altından üretilenleri de vardır. gümüş ve altından kaşıklar yemek yenince ne oluyor? çok merak ediyorum. allah akıl versin.

1

sulu ya da kimi küçük taneli yiyecekleri karıştırmaya, bir yere aktarmaya ya da kaptan alıp ağza götürmeye yarayan, tahtadan, metalden ya da plastikten yapılmış, oval biçimli, küçük ve çukurluğu az, saplı bir sofra aracı.
kaşıklar dolusu.
kaşık, sofrada yemek yemede kullanılan bir mutfak eşyasıdır. yarım küremsi şekliyle, temel olarak sulu yemekleri ağza götürmekte kullanılır.

0

tahta kaşık, metal kaşık, plastik kaşık gibi bir çok çeşidi vardır. tahta kaşık, yemekleri, çorbaları karıştırırken oldukça işimize yarayan bir mutfak eşyasıdır. metal kaşık da çorba kaşığı, çay kaşığı ve tatlı kaşığı olmak üzere üçe ayrılır.bunlar da adından da belirtildiği gibi çorba içmeye, tatlı yemeye ve çay karıştırmaya yarar. plastik kaşıklar daha çok pikniğe giderken götürülür.oralarda salata vb gıdaları yemek için kullanılır.

0

özel bir mekanizması olan, zemin altında foraj yapmaya ve malzemeyi içine hapsedip dışarı atmaya yarayan alet. vinçlere monte halde kullanılır. yemek aleti olarak kullanılanının bombeli kısmı kafayla birleştiğinde gerçekten acı verebilen acımasız bir silahtır ayrıca

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler