karınca

hepsi | bugün   11 entry   -

2

böcek çeşitleri içerisinde en çok sayıda bulunan ve hemen hemen dünyanın her yerinde bulunmakta olan hayvandır.

2

çalışkanlığı ile hikayede konu olan, dört adet bacağı bulunan, kum gibi yerleri kazıp küçük tepecikler oluşturarak delik açıp yuva yapan böceklerdir.

1

küçük ve çalışkan bir canlı.

1

karıncalar dünyada bir tek kutup bölgelerinde yani kuzey kutbunda yaşayamazlar.boyları 18 milimetre kadardır.10-20 yıl kadar yaşayabilirler.

0

karıncalar familyasını oluşturan, yaban arıları ve arılarla birlikte zar kanatlılar takımında yer alan minik böceğimsi ve oldukça sevimli yaratıklar.
özellikle mutfaklarda nereden geldiği belirsiz şekilde koloni oluşturan varlıklardan kurtulmak oldukça zor. her hangi bir yere şeker, tatlı gibi şeyler dökülmesin dünyanın bütün karıncaları o an oraya toplanma kabiliyetine sahipler. kendilerinden oldukça büyük kırıntıları da taşımaları tartışılır ama cevaplanabilir mi bilemiyorum.

1

böcekler arasında en çok çalışkan ve sayıca en fazla olan hayvanlardır. hemen hemen her yerde bulunmaktadır.

0

kendi ağırlığının çok daha fazlasını kaldıran bir canlı. yüzlerce çeşidi var. dünyada en fazla nüfusa sahip olan canlıdır.

0

çok küçük ama çok azimli bir hayvandır o kadar çalışkanlık ki karınca gibi çalışmak benzetmesi kullanırlar.

0

çalışkan hayvan olarak bilinir. yazın sürekli yuvalarina yemek toplarlar.

1

çok çalışkan bir hayvandır.yazın ortaya çıkarlar ve yuvalarına hep yemek taşırlar.karınca ve ağustos böceği hikayesi vardır.

1

çok küçük ve çalışkan olduğu bilinen bir böcek türüdür. karıncalar yumuşak toprağı kazarak yuva yaparlar ve yuvalarının olduğu bölgelerde kazdıkları kum ve toprak parçaları bulunur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.