kardiyo

hepsi | bugün   5 entry   -

1

kalp ve kan damarlarıyla birlikte vücudun dolaşım sistemini ifade eden kardiyovasküler kelimesinin kısaltılmasıdır. kardiyonun güçlü bir kalp dayanıklık ve düşük stres gibi faydaları vardır. ancak bu eksersizleri genellikle kalori harcamak , yağ yakmak ve zayıflamak için yapılmaktadır.

1

kalp ve kan damarları ile birlikte vücudun dolaşım sistemine “kardiyovasküler” sistem denir. kardiyo ise bunun kısaltılmış halidir ve kalp, damar ve akciğerleri yoğun bir şekilde çalıştırıp güçlendiren egzersiz türüdür.

kardiyo çalışmasına örnek vermek gerekirse koşu, yüzme, yürüme, tenis, ip atlama gibi sizin kalp ritiminizin yükseldiği, nefes alışverişinizin hızlandığı tüm egzersiz türleridir.

0

kalp yani kan dolaşımı ile ilgili anlamına gelir. spor branşlarının kardiyo etkisi önemlidir. çünkü formda kalmak ya da kilo vermek isteyenlerin kardiyo etkisi olan egzersizler, spor faaliyetleri yapması gerekir. kolay gelsin.

0

aerobik kelimesi "oksijen ile" anlamına gelmekte ve kasların enerji üretim sürecindeki oksijen kullanımına atıfla kullanılmaktadır. aerobik egzersiz tipi kasların uzatılmış zaman aralıklarıyla orta düzeyli zorlanmasından başlayan ve yüksek kalp atım oranının korunduğu egzersizleri içermektedir

0

tıp terimi olup genelde kalple ilgili hastalıklar olduğunu düşünüyorum.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.