karabasan

hepsi | bugün   8 entry   -

0

uyku esnasında kişinin içinde bulunduğu uyku durumunda uyanmak isteyipte uyanamamak, bağırmak isteyipte bağıramak gibi benzer olayların oluşturduğu, güçlü bunalım ve gerilim yaratığı olarak düşünülsede aslında bu olay uyku felcidir. uykuya dalma esnasında oluşan uyku bozukluğudur.

0

insanların gece rüya olarak gördükleri, nefes alamamalarına sebep olan, bağırmaya çalıştıklarında seslerinin çıkmadığı, insanın üzerine çöken karartılardır.

1

türkçe karşılığı olarak uyku felcidir.uyuyan insanın uyanması ama asla konuşamayıp hareket etmeme durumuna karabasan geldi denir.insanlar siyah şeyler gördüğünü söylerler.

0

aslında uyku felci. ama kendi gözümle gördüm. siyah bir şeydi. çok tuhaf. sanki elimi ayağımı kilitlemiş gibi. nefesimi kesiyor ve güçlükle kurtuluyorum.

0

bir tür uyku felcidir insan hareket edemez ve konuşamaz.

0

uyku esnasında beynimizin bir kısmının uyanık olması durumudur. duyma ve görme duyularımız aktif olur, fakat diğer duyularımız pasif olur. beyinsel bir problemdir.

0

uyku bozukluğu olarak bilinir fakat insanlar sanki vücudun bir yerinde baskı hissettiğini görür ve sanki siyah bir şey gördüğünü zanneder besmele çekilerek o kişiden kurtulabilir.

0

uyku halindeyken beynin yarı uyanması durumudur. gözler görür, kulaklar işitir fakat vücudumuz hareket etmez. istesek de elimizi, kolumuzu, bedenimizi hareket ettiremeyiz. sanki birisi üzerimize oturmuş gibi hissederiz. sıkıntı beyinde.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.