kapıcı

hepsi | bugün   15 entry   -

2

apartman, daire vb... yerlerde binaya sahip çıkan, bekçilik yapan, orda oturan kişilerin işlerini kolaylaştıran insanlara verilen isim.

0

kapici demek bence aisan kisiyi rencide etmektir o yuzden apartman gorevlisi denmesi daha iyi olur

0

resmi daire, otel, apartman gibi büyük yapılarda bekçilik, temizlik, alışveriş gibi işlerle görevli kimseye verilen isimdir.

0

apartman dairelerinde bulunan ve temizlik, bakkal ya da çöp atmak gibi görevleri olan işçidir. aynı zamanda kat görevlisi olarak da yaygın bir şekilde ifade edilebilmektedir.

0

bina görevlisi olarak da bilinir. binanın temizliğinden vb. işlerden sorumludur. bina tarafından tahsis edilmiş evde oturur. oturduğu ev, genellikle binanın girişinde bulunur. sigortalı çalışanları nadirdir. karın tokluğuna çalışılır.

0

herhangi bir apartmanda en alt katta oturan binanın çöplerini veya ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan kişidir.

1

bir çok yerde mesela otellerde apartmanlarda yada başka yerlerde oraların temizliğini yada belli bir alışverişlerini yapan insanlar.

0

eskiden daha çok apartmanlarda temizlik, alışveriş, bekçilik, tesisatçılık, korumacılık, çöp toplama gibi her şeyi üstlenen yada üzerine vazife olarak sunulan her türlü sorumluluğu yerine getiren bir tür çalışan.

0

genelde apartman ve sitelerde temizlik, bekçilik çöp toplama ve apartman dairesinde yaşayanların ihtiyaçlarını karşılamak için görev yapan kişilere denir.

0

bir bina site vb yerlerde para karşılığı o yerde ki insanlara hizmet eden ihtiyaçlarını gideren kişidir.

0

bir bina site vb yerlerde para karşılığı o yerde ki insanlara hizmet eden ihtiyaçlarını gideren kişidir.

0

maaş ve sigorta karşılığı olarak binada bulunanlara ve binaya hizmet eden kişidir. bu kişi için bina sakinlerinin binada bir yer ayarlaması gerekmektedir. binanın temizliği, aidat toplama, servise çıkma, çevre düzen, vb. işler yapar.

0

apartman sakinlerinin ihtiyaçlarını gideren, çöp atma, gazete alma gibi ayak işleriyle uğraşayan genelde apartmanın bodrum katında oturan geçimini bu şekilde sağlayan kişiler.

0

apartmanlarda temizlik ve benzeri her türlü işe bakan kişilere kapıcı denir. genellikle apartmanda bir yer verilir orada oturur ve hizmet eder.

0

bekçi cümlesinin apartman daire görevlisi. sitenin tüm temizlik işlerini yapan bu insanlara kapıcı denir. her apartmanın bir kapıcısı ve her kapıcıya en alt kat verilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.