kaos

hepsi | bugün   7 entry   -

0

yunanca boşluk anlamına gelmektedir. evrenin (kozmos) oluşumundan önceki biçimsiz boşluktur. hiç birşeyin olmadığı bir hiçlik.

1

karmaşa anlamına gelmektedir. bir olayda insanların kavga etmesi olarak kullanıldığı gibi doğal afetler sonucu ortalığın karışması da olabilir.

0

uyumsuz ve karmaşık duruma kaos denir.çoğunlukla kalabalık yerlerde ortaya çıkabilir.sadece bunlarla sınırlı değil kaza sonucu doğal afet sonucuda kaos oluşabilir.kargaşa anlamına gelir.

1

kaos teorisi, kaos kuramı veya kargaşa kuramı; yapısal olarak bir fizik teorisi ya da matematiksel bir tümevarım değil, fiziksel gerçeklik parçalarının bir bütün olarak eğilimini açıklamaya yarayan bir yöntemdir.

1

bildiğimiz evren oluşmadan önceki evrenin tanrısı, khaos.

1

kaos kelime anlamı türk dil kurumunca evrenin düzene girmeden önceki biçimden yoksun,uyumsuz ve karışık durumu, kargaşa olarak açıklanmıştır.kaos sıkça kullanılan güncel bir kelimedir.daha çok düzensiz,gergin,belirsiz,karışık ortamlar için kullanılır.her an her yerde kaos olabilir.kaos ortamı,kaostan beslenmek,kaos teorisi gibi terimler en çok kullanılan terimlerdir.kaos teorisinin bilimde önemli bir yeri vardır.beklenmeyen,belli bir sisteme dayanmayan duzenli olmayan ,kontrol edilemeyen şeyleri nasıl belirleyici olduğunu öğretmeye ve sonuç almayı hedefler.kaos teorisi hava durumu,türbülans,hava durumu,borsa,zihinsel durumlar gibi kesin dogrusal olmayan durumları ele alır.kaos teorisi 20.yüzyıl sonlarında ortaya çıkmıştır.bu teori göstermiştir ki doğanın, küçük küçük eylemlerinin toplanarak karmaşık bir sistemle çalıştığıdır.

0

düzensizlik demektir daha çok etrafta kaos olması etrafta çılgınlık düzenlik iktirtarsızlık olmasıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.