kandil simidi

hepsi | bugün   11 entry   -

3

kandil günlerinde ikram edilen kuru pasta benzeyen ısırınca ağızda dağılan simit türü,kandil geceleri evde yapıp konularına dağıtan insanlar halen var.

2

kandil simitlerinde de malzemeden çalınmaya başlandı. üzerindeki susamlar ve çörekotları her kandilde biraz daha azalmış oluyor. bir de çoğunlukla içeriğinde margarin oluyor. bu nedenlerle pastanelerden kandil simidi aldığımda pişman oluyorum. ama biraz emek verilip evde yapılsa tadına doyulmaz.

0

kandil günlerinde kandil simiti olarak dağıtılan ve gelenek haline gelmiş bir yiyecektir.amaç çevremizdeki komşu akrabalara, aç ve yardıma muhtaç insanlara ikram yapmaktır.

0

kandil günlerine özgü bir lezzet. kandil günlerinde evlerde yapılır ya da dışarıdan hazır alınır. konu komşuya dağıtılır. ramazan pidesi gibi bir şeydir.

1

kandil zamanı yapılan ince kıtır susamlı ve sert sinirlerdir. kandil günlerinde yapıldığı ve o şekilde alışılageldiği için kandil simidi adını alır.

0

kandil günü dağıtılan bir yiyecektir.

1

müslümanların kandil günlerinin mübarek olması sebebi ile kutlamaları için hazırlana ve o günlere has olarak yapılan üzerinde susam olan küçük simitler.

0

kandil günlerinde dağıtılan üzerinde susam çörek otu olan normal simide şekil olarak benzeyip tat olarak benzemeyen bir yiyecektir. eskiden evde yapılıp komşulara dağıtılıyordu şimdilerde pastaneden hazır alıp dağıtılıyor ama evdekinin yerini tutmuyor tabi.

0

islam dinince özel günlerde hayırlı kılınan bir lezzettir.

0

kandil zamanlarında yapılan bir lezzettir. evde de yapılabilir. hazır da alınabilir. ramazan pidesi misali kandillere özgü bir lezzettir.

0

özellikle kandil zamanlarında bol susamlı ve yumurtalı çörek otlu şeklinde özel kutusunda 5'er adet şeklinde toplamda 10 adetten oluşan minik simit türleri.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.