kan

hepsi | bugün   10 entry   -

1

insan vucudunun yaşamsal sıvısı vucudumuzdaki kanın azlığı veya çokluğu bize rahatsızlıklar verir

0

ınsan vücudunda bulunan insanları yaşaması için gerekli olan sıvı.

0

kan, atardamar, toplardamar ve kılcal damarlardan oluşmaktadır. ayrıca damar ağının içinde dolaşan akıcı plazma ve hücrelerden meydana gelir. kırmızı renkli hayati sıvıdır.

1

hücrelere besin ve oksijen taşıyan, kalp tarafından pompalanan, damarlarda yol alan kırmızı renkli sıvıdır. bir çok hastalığı bir kaç damla kan tahlili ile teşhis edebiliriz.

0

kan, atardamar, toplardamar ve kılcal damarlardan oluşan damar ağının içinde dolaşan akıcı plazma ve hücrelerden meydana gelmiş kırmızı renkli hayati sıvı

1

kan, atardamar, toplardamar ve kılcal damarlardan oluşan damar ağının içinde dolaşan; akıcı plazma ve hücrelerden meydana gelmiş kırmızı renkli hayati sıvı. kana; latincede hema, kanı inceleyen bilim dalına ise hematoloji denir. bu sözcükler eski yunanca'da kan sözcüğünü karşılayan haimadan türetilmiştir.

0

canlıların kalp ve damarlarının içerisinde dolaşan sıvı dokuya kan denir. kanın yaklaşık %55’ini kan plazması, %45’ini kan hücreleri oluşturur.

0

hayati sıvıdır. vücudumuza canlılığı verir. kırmızı renklidir. kan testi ile birçok sağlık problemi tespit edilebilir. çünkü kanımız vücudumuzda olan biten her şeyden etkilenir. olumlu olumsuz her değişim kanımızda görülür. geçmiş olsun.

1

kan kırmızı renkli olup, canlıların hayati sıvısı olarak da söyleyebiliriz. bir çok hastalığı kan tahlili sonucu öğrenilmektedir.

0

kırmızı renklidir insan vücudunda dolaşır damar yolu ile vücutta dolaşmasını sağlar hayat kaynağıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler