kaktüs

hepsi | bugün   14 entry   -

2

parlak renkte çiçekler açan dikenli bir bitkidir.

1

kaktüsgillerden, yaprakları yayvan ve dikenli, çok güzel ve parlak renkte çiçekler açan bir bitkidir, az su içer , dikenleri ile kendisi korur, çöl ikliminde görülür.

kaktüs
1

kaktüs bol dikenli ve oldukça güzel çiçek açabilen bir bitki olup, çok fazla ilgiye ve suya ihtiyaç duymadan sakince büyüyen bir bitkidir.

1

yaprakları yayvan ve dikenli parlak renkte çiçekler açan bir bitkidir. yapraklı dikenli olduğundan ele alınırken dikkat edilmelidir.

1

yaprakları dikenli bir biçimde olan genelde çok sıcak yerlerde yetişen kakdüsgillerden olan üzerinde çok güzel birde çiçek açan bitkilere verilen addır.

1

kaktüs suyun olmadığı yani suya pek ihtiyaç duymayan kurak bölgelerde yetişen dikenli bir bitki

1

genellikle çöllerde olur bol dikenlidir ve suya ihtiyaç duymaz bazı evlerde saksılarda yaşar

0

evlerde süs olarak mini saksılarda yetiştirdiğimiz süs bitkisi

1

hayatta illa ki bir kere popomuza batması gereken bir bitki türü.

0

çöl ikliminin bitki örtüsüdür. su ihtiyacı yok denecek kadar azdır. irili ufaklı birçok türü vardır. mini olanları evlerde saksılarda yetiştirilmektedir. radyasyonu çektiği söylentisi vardır.

0

az su isteyen bir çöl bitkisidir.dikenleri vardır.

1

kaktüs çok fazla su istemeyen bir çöl bitkisidir.dikenli bir bitkidir ve su depolama özelliğine sahiptir. günümüzde evlerimizde saksılarda süs bitkisi olarak ta bakımı yapılmaktadır.

0

bir çöl bitkisi diğer yeşil renkte üzerinde insanların canını acıtacak derecede dikenleri vardır çıplak el ile elimize alamayız toprağı fazla su istemez artık evlerde süs niyetine de kullanılıyor.

1

daha çok çöllerde yetişen bir bitkidir. uzun süre su alamadığında dahi yaşamını sürdürme özelliği vardır. çöller için tam bir su kaynaklarıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.