kadir gecesi

hepsi | bugün   8 entry   -

1

kadir gecesi, islam inancına göre kur'an'ın, allah tarafından cebrail aracılığıyla muhammed'e vahyedilmeye başlandığı gecedir. müslümanlar için çok önem arz eden bir gecedir.

1

kadir gecesi, islam inancına göre kur'an'ın, allah tarafından cebrail aracılığıyla muhammed'e vahyedilmeye başlandığı gece. kuran’ın hazreti muhammet’e indirilmeye başlandığı gece olarak müslümanlarca çok kutsal sayılan, ramazan ayının 27. gecesi.

0

kuran-ı kerim'in indirildiği gecedir. 1000 geceden daha hayırlı bir gecedir. bu gece ramazan ayına denk gelmektedir. lakin ramazanın hangi günü olduğu kesin olarak bilinememektedir. bunu ancak allah bilir. içtihatlara göre ise ramazanın 27. gecesinin olduğuna karar kılınmıştır. % 100 doğru değildir.

0

ramazan ayının 27.gecesi olarak kabul edilen, kuran-ı kerim'in allah tarafından cebrail a.s aracılığıyla peygamber efendimize vahyedilmeye başlandığı kutsal gecedir. bin aydan daha hayırlı olan bu gecede yapılan tüm ibadet ve dualar için melekler de amin diyerek kabul olunmasına vesile olurlar.

0

içinde kadir gecesi geçmeyen bin aydan hayırlı bir gecedir. bu gecenin kıymetini bilmek iyi ihya etmek gerekir. genelde ramazan ayının son yedi gününde bu geceyi aramak gerekiyor. hangi gün olduğu tam kesin olarak belirlenmemiştir. onun için yedi gün bol bol ibadet edip, bu geceyi yakalamak gerekir.

0

islam a göre allah ın kuran-ı kerim in indirildiği kutsal gece olarak bilinir, inanılır.

0

müslümanlar için çok kutsal olan bir gecedir. genelde müslümanların günahlarını affettirmek için bu geceyi ibadetle geçirirler, kaza namazı varsa bunu idrak eder günahlarına tövbe istiğfar ederler.

0

müslüman aleminin kutsal saydığı ve peygamber efendimize kuran-ı kerim’in vahyedildiği ibadet ve kuran okumakla geçirilen gece. ramazan ayına özel olarak da teravih sonrası tesbih namazı kesinlikle bir kere de olsa kılınmalı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.