jüri

hepsi | bugün   7 entry   -

2

bir yarışmada birinciyi yada sıralamaya girecek olanları seçme işini yapan insanlardır.mesela o ses türkiye'de jüriler gibi.

0

yarışan kişileri dinleyen, oylama yapan kişilere verilen isimdir.

1

jüri; çeşitli yarışmalarda, yarışmacılara puanlama sistemiyle yönlendirme sağlayan belirli sayıda kişilerden oluşmuş topluluktur.

0

belirli bir yarışma veya rekabet ortamında adil şekilde insanlara puan vererek ve bazılarını eleyerek görevlendirilmiş elemanlara denir

2

yokun yönetmeliklerine istinaden üniversitelerde lisansüstü öğrenim gören her öğenciye göre hazırlanan,altı ayda bir "bakalım bu bozuk hayatın sırrını öğrenmiş mi?"diyerek,sizi sözlü sınava tabi tutan, sıkı sıkı sallayıp,tahtalara çarpan bilir kişi kurulu.

0

yarışmalarda veya etkinliklerde, veyahut da bir sınav için girildiğinde mülakat yapılacaksa bu konuları değerlendiren ekibe verilen isim. puanlama sistemiyle katılanların sıralamasını belirleyen belli sayıdaki kişiden oluşan topluluk

0

seçici kişiler olarak tanımlanabilmektedir. bir yarışma da kimin daha iyi olup, olmadığına karar veren insanlara da jüri denmektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.