jaguar

hepsi | bugün   8 entry   -

1

güney amerika da yaşayan, orta amerika da da bulunan, postu iri benekli, çok güçlü çok yırtıcı bir pars türü. hayvan familyasından dır.

1

kedigiller familyasından olan bir canlıdır. türlerine amerika'da rastlanmaktadır.

0

kedigiller ailesinden memeli ve yırtıcı bir hayvandır. jaguar en büyük ve en güçlü kedidir. yakaladığı avını bir çırpıda öldürür.

2

avlarını yakalamak üzere çıktıkları koşuda kovalamaca süresi tahmin edilenden daha uzun sürüyorsa,kaslarındaki ısınma normal seviyenin üzerine çıkar.bu da beyinlerinde ani bir şoka sebep olur.beyin kafatasını zorlamaya başlar ve ölürler bu benekliler.

0

kedigiller familyasından dış görünüşü ile leopara da benzetilen ondan daha güçlü ve daha büyük türdür. muhteşem görünüşü ve keskin bakışları ve karizmaları ile mükemmelliğin en güzel sembollerindendir. mümkün olsa evde besliycem öyle hayranım bu hayvana.
ayrıca ingiltere merkezli bir otomobil markası.

1

hayvanlar aleminde bulunan panter cinsinden gelen jaguar çok güçlü ve yırtıcı bir hayvandır. kaplan ve aslandan sonra gelen 3. büyük yırtıcı hayvan olarak tanınmaktadır.

0

yırtıcı bir hayvandır. aslında çok güzel ve simsiyah çok muhteşem bir hayvandır. güçlü ve hızlıdır. ayrıca jaguar marka araba da vardır.

0

genelde dış görünüş itibariyle leopar benzer. aslan ve kaplandan sonra dünyanın en büyük vahşi kedisidir. çok güçlü bir hayvan olduğundan doğada bulunan hiç bir hayvan saldırmaya kalkışmaz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.