istanbul

hepsi | bugün   11 entry   -

0

gezmek için güzel, yaşamak için biraz can sıkıcı şehir. aslında trafik problemi olmasa mis gibi bir şehirdir ancak trafik problemi insanı hayata küstürür, insanın saatleri trafikte heba olur.

0

tarihin gidişatını değiştiren şehirlerden biridir. kozmopolit konumu ve doğal güzellikleri nedeniyle milletlerin çoğu bu şehre sahip olmak istemiştir. türk islam devletleri için de peygamberin övgüsüne sahip olabilmek maksadıyla bir ülkü olmuştur. selçuklular ve osmanlıların döneminde defalarca kuşatılmıştır. fatih sultan mehmet'e nasip olmuştur fethi. fetih ile tarihi çağ değişmiştir. türk tarihi de değişmiştir böylece.

0

aşık olduğum şehir

1

yok böyle bir şehir dünyanın farklı ülkelerinin vatandaşlarının bol olduğu, tüm dinin temsilciliklerinin ve mensuplarının bulunduğu, kalabalıksa kalabalık, fırsatsa fırsatlar şehri.

0

dünya'nın başkenti olabilecek eşsiz bir şehir.dünya da iki kıta da toprağı bulunan tek şehir.'' istanbul'u dinliyorum gözlerim kapalı ''

0

her yeri ayrı bir güzel olan görmeye ve gezmeye değer en büyük şehrimiz.

1

dünya çapında bir çok insanın yıl boyu sürekli turistik amaçlı gezmeyle bitiremediği, turistlerin hayran olduğu metropol. yaşayanların kalabalığından ve trafiğinden bıktığı yer. istanbul ne seninle ne de sensiz yapamıyorum.

0

ekrem imamoğlunun belediye başkanı olupta mazbatasını halen veremedikleri metropolis

1

dünyanın en büyük 34.ekonomiye sahip olan şehrimizdir.ülkemizinde en büyük nüfusa ve en büyük ekonomiye sahip şehrimizdir.

0

7 tepesiyle bilinen ilimizdir. asya ve avrupayı birbirine bağlar. çok büyük fakat kirli bir şehir maalesef.

0

turkiyenin en kalabalık şehridir. asya ve avrupa kıtalarında toprakları vardır. 3 köprüsü bir de boğazı vardır. yedi tepeli şehir diye anılır. bizans dönemindeki asi konstantinapol'dur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.