işsizlik

hepsi | bugün   9 entry   -

1

türkiye'nin şu an en büyük problemlerinden bir tanesi. kalifiye iş gücünün iş bulamaması sorunu. yaşayan açısından gerçekten sıkıntı olan bir durum.

0

ülkemizin en büyük sorunlarından biridir. genç nüfusun çokluğunun doğal bir handikapıdır. genciz ama gençlerimiz heba oluyor. gençler boş boş, aylak aylak geziyor. gençler, kolay yoldan para kazanma peşindeler.

0

türkiye nin kanayan yarası çözüm oluşmayan tek şey gün geçtikçe artıyor eğitimli eğitimsiz fark etmiyor

0

son yıllarda ülkemizin içinde bulunduğu ve dışarıdan gelip ülkede beslemeye başladığımız dış etkenler yüzünden daha da artan bir durum.

0

işsizlik diye bir şey olmadığına inanıyorum sadece devlet bazında sayısallaştırılan bir ekonominin içinde olduğumuz ve ülkelere bağlı muhtaç olduğumuz için işveren daha çok kazanamadığı için işsizlik meydana gelebiliyor.ben şahsen şuanda 3 yerde çalışıyorum bu şu demek oluyor 2 kişinin hakkını yediğim hayır iş var ama tutunan insan yok.

0

dışarıdan gelen yabancı insanlara daha fazla istihdam sağlandığı içi ülkemiz vatandaşının faydalanamadığı son derece sıkıcı durum. işsizlik çağımızın vebasıdır.

0

bence ülkemizin yarayan kanasıdır. bir türlü işsizlikle ilgili sorunlarımızı çözemiyoruz. ülkemizde bir dünya aile devlet yardımlarıyla geçinmek zorunda kalıyor. genç nesillere iş imkanları bulamadığımız için ülkede huzur ortamını yaratmada da sıkıntı yaşıyoruz.

0

bir ülkenin gelişmişlik göstergelerinden biridir. eğer bir ülkeden işsiz, güçsüz sayısı ne kadar çok ise o ülke için ekonomik göstergeler de o denli olumsuz hal alır. işsizlik başa beladır. bir de iş beğenmeyip işsiz olan lavuklar vardır. onlara müstahaktır.

0

ekonomik toplumda çalışmak istediği halde iş bulamayan kişilerin bulunması durumu , tam bir sorunsal

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.