işlemci

hepsi | bugün   8 entry   -

1

bilgisayarın birimlerinin çalışmasını ve bu birimleri arasındaki veri akışını kontrol eden,veri işleme görevlerini yerine getiren elektronik aygıta denir.aritmetiksel ve mantıksal işlemler yapar.

0

bilgisayarın temel işlem birimini oluşturan, belirli mantık ve matematik işlemlerini elektronik olarak yapabilecek biçimde, verilen komutları yorumlayan ve yürüten, yongalardan oluşmuş tümleşik devreye işlemci denir .

0

bilgisayarın beyni olarakta bilinir, temel bileşenleri oluşturan ve verilen komutları yorumlayan elektronik ortamdan oluşan devre.

1

bilgisayarda verilen komutları uygulayabilir ayrıca aldığı dataları değerlendirip yeni datalarda yapabilir. kısaca çok önemlidir gereklidir.bilgisayarın en önemli şeyidir. ayrıca bilgisayardaki data akışını kontrol eden şeydir, beyin gibidir.

2

bir bilgisayarda tablette yada telefonda belirli bir algoritma mantık ve matematiksel işlemler ile işlem yapmaya verilen emirleri yerine getiren birim.

0

tüm mikro çipli sistemlerim beyni.

1

elektronik cihazlarda cihazın karmaşık fonksiyonlarını yapan bir devredir. elektronik cihazın performansının önemli bir parçasıdır. işlem yapan birimdir.

0

elektronik devrelerde, anakartın yönetimini sağlayan ve insan vücudundaki beyin olarak da nitelendirilebilecek bir donanım parçasına verilen ad.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.