işlemci

hepsi | bugün   9 entry   -

1

bilgisayarın birimlerinin çalışmasını ve bu birimleri arasındaki veri akışını kontrol eden,veri işleme görevlerini yerine getiren elektronik aygıta denir.aritmetiksel ve mantıksal işlemler yapar.

0

bilgisayarın beyni olarakta bilinir, temel bileşenleri oluşturan ve verilen komutları yorumlayan elektronik ortamdan oluşan devre.

1

bilgisayarda verilen komutları uygulayabilir ayrıca aldığı dataları değerlendirip yeni datalarda yapabilir. kısaca çok önemlidir gereklidir.bilgisayarın en önemli şeyidir. ayrıca bilgisayardaki data akışını kontrol eden şeydir, beyin gibidir.

2

bir bilgisayarda tablette yada telefonda belirli bir algoritma mantık ve matematiksel işlemler ile işlem yapmaya verilen emirleri yerine getiren birim.

0

tüm mikro çipli sistemlerim beyni.

1

elektronik cihazlarda cihazın karmaşık fonksiyonlarını yapan bir devredir. elektronik cihazın performansının önemli bir parçasıdır. işlem yapan birimdir.

0

elektronik devrelerde, anakartın yönetimini sağlayan ve insan vücudundaki beyin olarak da nitelendirilebilecek bir donanım parçasına verilen ad.

0

işlemci kısaca bilgisayarların beynidir. bütün verilerin işlendiği ve ona göre dağıltıldığı ve bir çok markası olan bir donanımdır.

1

hesaplamada, bir işlemci veya işlem birimi, bazı harici veri kaynağı, genellikle bellek veya başka bir veri akışı üzerinde işlem yapan elektronik bir devredir. terim, bir sistemdeki merkezi işlemciye atıfta bulunmak için sıklıkla kullanılır, ancak tipik bilgisayar sistemleri bir dizi özel "işlemciyi" birleştirir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.