islam dini

hepsi | bugün   6 entry   -

1

yüce allah'ın son peygamber aracılığıyla gönderdiği dindir. şüphesiz allah katında din islam dır.

0

hoşgörü ve iyi niyet dinidir. kendinden olmayanları da insan olduğu için dışlamamak, hor görmemektir. peygamber efendimize gönderilmiş, müslüman alemine armağan edilmiş kutsal bir din.

1

ilahi dinlerin sonuncusu ve tamamlayıcısı, peygamberlerin efendisi peygamber efendimize diğer dinler gibi bir zümreye değil tüm insanlığa gelen bir dindir. mensuplarına müslüman denir.

1

temizliği, dürüstlüğü, insanlara, hayvanlara ve bitkilere saygı duyulmasını, dinin gizlilikle uygulanması gerektiğini, çocukların şefkatli biçimde büyütülmesi gerektiğini öğütleyen ama genel olarak uygulanmayan dindir.

1

islam, islamiyet veya müslümanlık, tek tanrı inancına dayalı en yaygın ibrahimî dinlerden biridir. islam peygamber muhammed aracılığıyla 7. yüzyılda ortaya çıkmış ve yayılmıştır. islam'a inanan kişilere iman etmiş, inançlı anlamında mü'min veya allah'a teslimiyet gösteren anlamında müslüman denir.

0

islam dini son dindir. bunda sonrada dünyaya başka din ve peygamber gelmeyecektir. islam dini allah inancına dayanan ve kelimeyi şahadet getirenlerin müslüman olduğu ve dünyadan çok ahireti kazanmak üzerine kurulu bir dindir. bu dünyada ne kadar iyi insan olursan ahirette bunun karşılığını bulursun. farz olan ibadetlerin mutlaka yapılması gerektiği esasına dayanır. farz ibadetlerin yapılmaması durumunda islam dininden çıkma durumun bile olabilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.