iq

hepsi | bugün   10 entry   -

0

ingilizcedeki intelligence quotient teriminin kısaltması. türkçe anlamı ise zeka sayısı ya da zeka katsayısıdır.
iq punaları genellikle 55 ile 145 arasındadır. 145 üsü iq'ya sahip olanlar dahi olarak değerlendirilir. 70 altı iq'ya sahip olanlarda ise zeka geriliği olduğu kabul edilir.

iq
0

ıq insanın akıl ve düşünme seviyesini değerlendirme ve puanlamadır. kısaca zekanın ölçülmesi de diyebiliriz. yaş gruplarına göre insanın zekasını ölçen skordur.

1

kişilerin zekasının ölçüldüğünde ortaya çıkan değerin ölçüsüdür. herkes belli bir zeka potansiyeli ile doğar. aile ve çevre koşulları uygunsa bu potansiyelin üst sınırına kadar çıkılabilir. ancak çocukluğunda yeterli uyaranı alamayan, ilerki dönemlerde de zekasını geliştirme imkanı bulamayan kişiler üst sınırlarına çıkamayabilir.

0

‘ıg seviyesi ayakkabı numarasından küçük’ görünce aklıma gelen hatta sesi kulaklarımda çınlayan biri aklıma geldi. zeka ölçümü ya da seviyesi kime göre neye göre.

0

zeka ölümü için kullanılan bir tabirdir.

0

türkçe çevirisi zeka katsayısı olan intelligence quotient in kısaltmasıdır. insanın matematiksel zeka düzeyini gösterir. doğuştan gelen bir şeydir ve zamanla geliştirilmesi çok zordur.

0

insanların zekalarının ölçümü için kullanılan zeka birimidir.ınsanlar için iq testleri vardır ve ne kadar çok bilirsen iq o kadar fazla olur.

0

zekanın nicel halidir. zekanın ölçülmesi sonrası kullanılan birimdir. örneğin 105 iq, 65 iq vb. bu birime göre zeka kapasiteleri de belli olur.

1

iq seviyesi zeka ölçümü için kullanılsa da bilim adamları bunu yüzde yüz doğru olarak kabul etmiyorlar. çünkü iq seviyesi gün gün halden hale değişebilen bir ölçüt olabiliyor.

0

açılımı ıntelligence quotient'dir. kişinin zeka katsayısını ve zeka işlevselliğini hesaplamak için kullanılan sayıdır. 91 ve 110 arası normal zeka olarak kabul edilmektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler