intahar etmek

hepsi | bugün   14 entry   -

2

intahar etmek çok günahtır allahın verdiği canı sadece allah alır bir anlık bunalım maalesef insanı intahara sürüklüyor gecen hafta bizim burda sahit oldugum gibi adam bir anda bunalıma girip intaharv etti fabrikada maalesef kendini astı

1

intihar sadece depresyona girersen olur.yani psikolojik bir olaydır. yani isteğe bağlı bir şey değildir. yani kimse isteyerek intihar etmez. bir hastslığın neden günah olduğunu anlamadım.

1

allah’ın verdiği canı almak ve affedilmeyen günahlardan biri. hangi sebep ve ne olursa olsun kendi canına kıyma düşüncesi zayıflıktır. allah kimseye düşüncesini bile yaşatmasın.

0

intihar ebedi cehennemliktir

0

allah in vetdıgı canı allah alır diye bir söz var bu dunya dan gitmek kolay ama obur taraf dan gıdemeyeceksın yanı ölubce hersey bitmiyor hersey baslıyor burası ruya gercı ölduktem sonra asıl uyanmıs o zaman kısı bu dunya dakı sorunlar la has edemez ve careyı ölmekte bulur hersey bitecek sanır oysa yanılıyordur hıc bırsey bitmez kurtulamaz yanı kacarak olmaz

0

en büyük günahlardan birisidir.allah'ın verdiği canı almak sana mı karıştı. bence saçma bir şey ne olursa olsun hayat devam ediyor. böyle yarım bırakıp gitmek olmaz.

0

kendi canına kıymaktır dinimizce yasaktır ayrıca en büyük günahlardan biridir allah yardım etsin derdi olanlara.

1

yaşamına kendi eliyle son vermek, kendini öldürmek.

0

aklın isteyerek hayatını sonlandırma kararı alması. yaşama son vermek kolay, çeşitli nedenlerle bu duruma getirilme hali. bu olay intihar değil aslında cinayettir.

0

intihar etmek, kişinin artık yaşamak istememesi sebebiyle kendi hayatına son vermesidir.intihar günahtır. genelde psikolojik olarak çökmüş, hayattan artık zevk almayan,yaşamak için bir nedeni olmayan insanlar daha çok meyillidir intihar etmeye.

0

insanın isteyerek hayatını sonladırmak. ama bu yanlış çünkü allahın verdiği cana kıyması çok günahtır.

0

kişinin yaşamına kendi isteğiyle son vermesidir. birçok psikolojik vb. problemlerin kötü bir sonucudur. inanan insan için çok büyük bir günah, allah'a şirktir. bir kaçış, kurtuluştur. intiharın çok zor olduğu düşünülür. oysa ki yaşamak daha zordur. yaşamak dileğiyle.

0

intihar etmek çeşitli sebeplerle kişinin canına kıyması anlamına gelir. allah katında da çok büyük günahlardan biridir.

0

intihar etmek, küfre yakın çok büyük günah olduğu için, ölürken dayanılmaz acılara maruz kalınır. ölüm acısı, sanıldığı gibi bir an değildir. intihar edince ahirette de daha büyük acılara girilir. ahiret sıkıntıları dünya sıkıntıları gibi değildir. çok ağırdır. dünya sıkıntılarına dayanamayıp intihar eden, ölüm acısına ve ahiret sıkıntılarına nasıl dayanır? intihar eden, dirilene kadar intihar acısını duyar. kendini öldürmek, başkasını öldürmekten daha büyük günahtır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.