insana göre davranma insan gibi davran

hepsi | bugün   7 entry   -

4

kendinle eşit şartlara sahip olanınla anlaşmak, onun herseyine koşmak, sadece onunla yiyip içmek yerine, senin sahip olduklarına ulaşması dahi mümkün olmayanla paylaş mesela. hiç ümidi kalmayanla otur sohbet et ve kahkaha at mesela...

2

bir olay karşısında bir insana onun inancına yada ırkına yada fakir zenginliğine göre davranmamalıdır.ona insan olduğu için insan gibi davranmalıdır.

1

herkes eşittir biri birinden üstün veyahutta diğeri daha akıllı akılsız diye bir şey yoktur

1

kişilerin bulunduğu iyi yada kötü duruma karşı onlara davranış sergilemek yerine, kendi insanlığına göre davranmayı ilke edinmek anlamına gelir.
-şartlar dahilinde pis kokan kötü giyimli birine gor davranıp aşağılamak yerine, onunda insan olduğunu unutmadan insanca davranmaktır.

1

kili zengin olur fakir olur hasta olur dıs gorunus une kısılıgıne gore davranmak yerine onun bir insan oldugunu unutmamak gerekir ona gore davranmalıyız

2

bir işte mesela bir zengin yada güçlü olan birisinin sırf zengin yada güçlü olduğu için değilde her insan gibi ona da iyi davranmaktır.

2

herkese eşit ve insancıl davranılması gerektiğini anlatır. burada kişiden kişiye değişmemesi gereken davranışlardan bahsedilmektedir. nabza göre şerbet vermeme de denilebilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.