ilk yardım

hepsi | bugün   10 entry   -

1

hayati durumlarda doktorun müdahalesinden önce yapılması gereken acil müdahaledir,ilk yardımı bilmek can kurtarır o yüzden tüm insanları gerekli durumlarda müdahale etmesi için bu konuda bilgilendirmek gerekir yoksa son pişmanlık fayda etmez.

0

olay yerinde ilk yardımcı insanların yaralıya müdahalede bulunmasıdır. ilk yardım; temel yaşam desteği, bilinç kontrolü, solunum ve dolaşım değerlendirmesini içermektedir.

0

olay anında yapılan ilk müdahaledir. hayati önem taşır.

0

yaşanmış olan kâzada daha ambulansın gelmesine çok varsa çevrediklerin yaptığı ilk müdaheleye denir.

0

bir kaza ya da yaralanmalı bir olay sonrası yapılan ilk müdahaledir. hayati önemi vardır ilk yardım hayat kurtarır. herkesin bilmesi önemlidir.

0

olası bir kaza ve hayati bir durum karşısında kalan kişilere yapılan ilk müdahaledir.
sağlık görevlileri ya da ilk yardım eğitimi almış kişilerin yapacağı müdahale bir can kurtarabilir, birinin yaşamasına vesile olabilir. önemli olan tıbbi araç gereç olmadan hastaya müdahale edebilmeyi bilmek.

0

herhangi bir yaralanma sonucu yapılan ilk işlemdir.

0

hiç zaman kaybetmeden yaralı veya hasta birinin yaşamını tehlikeye düşürecek durumlarda sağlık ekipleri gelinceye kadar tıbbi herhangi bir araç gereç olmadan mevcut şeylerle yapılan ilk müdahaledir.

0

herhangi kötü bir olay anında, kanama, ağrı, zehirlenme, kalp durması gibi durumlarda, eğitilen insanların yaptığı ilk müdahaledir. hayat kurtarmaktadır.

0

henüz ambulansın gelmediği bir yerde yaralı olan bilginize iyileştirmek için yapılan hayata döndürmeye için yapılan ilk ilaç ilk müdahale denir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.