ilaç

hepsi | bugün   15 entry   -

1

hasta olduğumuz zaman, yaralandığımız zaman yaramızın kolay tedavi edilebilmesi için doktor onaylı aldığımız sağlık ürünüdür. bir çok çeşidi bulunmaktadır.

1

sağaltıcı özelliği bulunan,hastalıkları iyileştirmek ya da önlemek için türlü yollardan kullanılan madde.

0

hasta olduğumuz zamanlarda doktorun iyileşmemiz için verdiği tıbbi ufak şeylerdir.

0

herhangi bir hastalığın tedavisi için kullanılan çeşitli kimyasallar ile yapılan maddelerdir.

1

eczanelerde satılan, doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken tedavi amaçlı ürünlerdir. kimyasal ilaçların ihtiyaç dışında kullanılmaması tercih edilir.

0

ağrı kesici, ateş düşürücü ve çeşitli tedavi gibi yöntemleri için kullanılan hap, şurup, iğne şeklinde hastalara verilen şeyler bütünü.

0

bir insanın iyileşmesi için kullandığı şurup veya haklardır doktor etkisinde çıktıktan sonra ilaçlar ile vücudun düzelmesini söyler.

0

bir hastalığa iyi gelecek içinden ve dışarıda kullanılan her türlü madde içilir ya da dışarıda iğne sayesinde vücudumuza enjekte edilir.

0

hasta olduğumuzda bizi iyişeltirebilecek ve doktor tavsiyesinde kullanılması gereken madde.

1

hasta olduğumuzda reçeteli veya reçetesiz olarak aldığımız bir tür kimyasaldır. hap şeklinde, suya atılıp eritilerek, şurup şeklinde, sprey şeklinde bir çok ilaç bulunmaktadır.

0

hasta olduğumuz zaman doktorların iyileşmem için verdiği şurup veya haklardır reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden temin ederiz.

0

hasta olduğumuz zaman iyileşmek için tükettiğimiz küçük yuvarlak ya da olan haplar biz aynı zamanda sıvı olarak da bilinir sıvı olanlar da şurup denilir eczanelerden alınır

1

hasta olan insanların, tedavi edilmesi için gerekli olan, belli dozlarda ayarlanmış etken maddeler içeren, sıvı ya da katı maddelerdir.

1

diğer anlamı em ve deva olarak bilinmektedir. rahatsızlığı olan insanları, iyileştirmek amaçlı kullanılan, ağızdan verilen ya da iğne ile enjekte edilen maddedir.

0

her hangi bir hastalığa karşı yapılan iyi ve ince araştırmalar sonucunda hastanın sağlığını olumlu yönde etkileyecek tıbbi tedavidir.ılaçlar dikkatli kullanılmalıdır.bazen doktorlar yanılabilir yazdıkları ilaçlar konusunda ve buda hasta hayatını olumsuz yönde etkiler.ılac kullanan kişiler ilacın perspektifini okumalidirlar . ilacın endike ve kontrendike konumları göz önünde bulundurulmalıdır.ılaç sadece insan için değil diğer canlılar içinde tedavi edici özelliğe sahiptir.örneğin akciğer enfeksiyonuna karşı üretilen hayvan ilacı ceftipure çok fayda sağlayabilir.ınsanlar için aspirin örnek verilebilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.