ıhlamur

hepsi | bugün   12 entry   -

1

kurtulup, çay olarak içilen güzel, kokulu bir bitki ve çiçektir.

2

ıhlamur, ebegümecigiller familyasından tilia cinsini oluşturan kuzey yarıkürenin ılıman ve yarı tropik bölgelerinde yetişen ağaç türlerine verilen ad.

1

grip olunca iyi geliyor.

1

genellikle kışın soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi hastalıklar sırasında yapraklarını kaynatıp çay halinde tükettiğimiz faydalı bir ağaç türüdür. tropik bir ağaç olsa da ülkemizde de hemen hemen her yerde yetişmektedir.

1

gribe gerçekten iyi geliyor tadını seviyorum. her kış içmeden geçmem çok güzel oluyor.

1

hastalıklara iyi gelen ve hastalıklardan koruyan bir bitkidir. ağaçta yetişir ve kurutularak içilir. aslında ıhlamur ağacının yapraklarıdır.

0

kış aylarında en çok tüketilen dogal yeşil çayların başında gelen ıhlamur, grip öksürük, soğuk algınlığı, ve yorgunluğa bire bir iyi gelen yaprakları kurutulan bitkidir kokusuda muhteşemdir.

0

kışın yakalandığınız hastalıklara iyi gelen, kaynatılıp çayı yapılan bitkidir

0

açıklamaıhlamur, ebegümecigiller familyasından tilia cinsini oluşturan kuzey yarıkürenin ılıman ve yarı tropik bölgelerinde yetişen ağaç türlerine verilen ad.

0

cinsi ve türü ne beni ilgilendirmiyor. yada hangi hastalığı iyi geldiği tadı çok güzel. hele bekletilip içilirse süper

0

kış aylarında soğuk algınlığına iyi geldiği düşünülen bir bitkidir. toplanıp kurutulur. kurutulan ıhlamurlar sıcak su ile demlenir. sonra ise içilir. afiyet olsun.

1

ağaçta yetişen bir çiçek türüdür. soğuk algınlıklarında kaynatılarak içilmesi muhtemeldir. ağacın çiçekli açtıktan sonra toplanır ve kurutularak saklanır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.