ihale

hepsi | bugün   8 entry   -

0

piyasa ekonomilerinde, çeşitli mal ve finansal değerlerin kişi veya kurumlara tahsis yöntemlerinden birisidir.özellikle, ihaleye konu olacak malın sabit veya doğrudan belirlenebilir bir fiyatı yoksa veya malın satıcısı, malın piyasa fiyatı konusunda emin değilse ihale yöntemi ile satım tam rekabet koşulları altıda bu belirsizliği ortadan kaldırır.

0

bir kişi tarafından satışa çıkarılan şeyin bir çok kişi önünde açık arttırma yoluyla satılmasıdır.

0

çoğu zaman kamu kurum ve kuruluşlarının bir işi gördürmek için yaptığı ilandır. işin ayrıntıları yazılır ve ilgililerin fiyat vermesi istenir. uygun fiyatı verene de iş verilir. ya da paslanır. anladınız.

0

genellikle işveren tarafından alımı yapılacak bir malın veya bir işin birçok istekli arasında en uygun koşullarla yapmayı ya da almayı kabul edene verilmesine ihale denir.

1

bir projenin yapılacak olması sonucu, iş verenlerin, firma sahiplerinin katıldığı, proje fiyatlarının verilmesi ile, yapacak kişi ve firmanın belirlenmesidir.

0

büyük projelerde bir kaç firmaya teklif sunulması ile teklifi en iyi değerlendirenin ve en uygun fiyatı veren tarafın projeyi aldığı iş türüdür.

0

bir işi veya bir malı en çok isteyen arasındaki birine kabul ettirme durumu genellikle tablo bu şekilde satılır.

0

bir işi ya da bir malı, taliplilerinden teklifler alarak yaptırma ya da satma usulüdür. açık ve kapalı olarak yapılır. teklifler sunulur. fiyatlar verilir. en uygun fiyatı veren ihaleyi kazanır. hayırlı olsun.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler