iguana

hepsi | bugün   7 entry   -

1

amerikanın tropikal bölgelerinde yaşayan, boyları yaklaşık 2 metreye ulaşabilen, derisi pullu ve sırtında dikenli çıkıntılar bulunan bir sürüngendir.

0

bir veya iki metre boylarında, amerika'nın tropikal bölgelerinde yaşayan, sırtında dikenli çıkıntılar bulunan, sürüngen.
hint kertenkelesi de denir.
güzel bir yeşil tonu vardır ve evcilleşebiliyorlar.

0

sürüngen çeşitlerinden bir hayvandır kertenkeleye benzer boyu bayağı büyüktür ayrıca kimi insan ev hayvan olarak beslemektedir

1

evcilleştirilmesi mümkün olan bir canlı türü olarak bilinmektedir. yeşil renktedir. sürüngenler familyasından gelmektedir.

0

boyu 2 metre olabilen sırtı dikenli cıkıntılı derisi pullu göz kapakları oynak dili kalın ve ağız tabanına yapışık sivri parmaklı bir sürüngen

0

boyu oldukça fazla olan sürüngen hayvandır timsaha benzeyen yönleri de bulunur genellikle yeşil renklidir ve kesinlikle evcilleştirilemez.

0

tropikal iklimin egzotik türü olan bu kertenkelemsi hayvan ortalama 19-21 yıl yaşar ve hayatlarını çoğunlukla ağaçlarda geçirirler. yaşam şartları olarak koala ile hemen hemen aynı. gezmeyi sevmez sürekli uyurlar, ihtiyaçları dahilinde hareket halinde olurlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.