haram

hepsi | bugün   10 entry   -

3

helal para olmayan alın teriyle kazanılmayan yasa dışı yollarla kazanılan paraya denir

0

her türlü haksız ve yasal olmayan şeylerdir.
birinin hakkından çalarak kazandığın para gibi, birinin hakkını gasp ederek kazandığını sandığın başarı gibi... alınterinin olmadığı hileyle hurdayla yapılan her şey haramdır.

1

yapılması yasak olan her şeyin genel adıdır. gereksiz ve yanlış kullanımları mevcuttur. genel olarak kuran-ı kerim'de yer alan şeyler için geçerlidir.

0

dinimiz tarafında yapılması kesin olarak yasaklanılmış davranışlardır alkol içme kumar oynama gibi davranışlar haramdır

0

dinen yapılması kesin olarak yasaklanan ve yapıldığında çok büyük günah işlenmesine neden olan herşeyi kapsar.

1

her hangi bir dinin kurallarına aykırı olan bir şeyin yani yasaklanmış olan yani içmesi yada yenmesi dince yasaklanmış şeylerdir.

1

kuran'da çeşitli türevlerinin 83 yerde geçtiği, dinen insanların yapmasının yasaklandığı şeyler haramdır. aynı zamanda haram aylar ve harem bölgesi de vardır.

0

çoğu inanca göre yapılmasının yasak oldığu şeylerdir. islam inancına göre yapılması yasak olan şeylere haram denir. örneğin; faiz haramdır, alkol haramdır, zina haramdır. bir alman, bir müslümana bunları sorar. sonra da anlar ki kendisi de müslümanmış :-d

0

çoğu insanın yasak olduğunu bilmesine rağmen yapmasıdır. örnek. zina

0

allah teala tarafından yapılması yasaklanan şeylerdir mesela alkol almak haramdır. çünkü eskiden insanlar alkol alırken kendinden geçiyordu ve o anda birine öldürse bile haksız konuma düşüyordu zevki yerine birini öldürmek haram sayılmıştır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.