hapishane

hepsi | bugün   17 entry   -

1

dünyada kurallara uymayıp suç işleyen insanların cezasını çekmesi için kurulmuş olan bir ceza evidir. suçlular bu evlerde hayatlarına devam ederler.

0

bir toplumda belirlenen yazılı kurallara uymayan ve suç işleyen kişilerin adalet mekanizması gereği cezalandırıldıkları yerdir.

0

hukuk kurallarını ihlal eden kişilere yargının vermiş olduğu cezayı çektikleri yerdir.

1

duç işleyenlerin suçları süresinde tutulduğu mekanlardır. hapsedilen kişilerin, hapsolunduğu hanelerdir. mahpusluk zordur.

1

kodes, zindan gibi kullanımları mevcuttur. suç işleyen insanların, mahkemelerce ve hakimlerce karar verildikten sonra belli bir yerde tutulma durumudur.

0

kişinin islemiş olduğu suç veya suçlardan dolayı ıslah edilmek maksadıyla konulduğu yer.

1

bir suç nedeni ile o suçun cezası olarak cezalarını çektikleri yapılardır.yani insanların özgür bir şekilde gezmelerini engelleyen yerlerdir.

1

suçlu insanların düştükleri yer. ama bazen suçsuzlarda düşebiliyor. ne diyeyim allah kurtarsın.

0

bir suç işleyip daha sonra mahkemede ceza verilip ceza alan kişinin kaldığı yerdir genellikle her ilde vardır. allah yardım etsin suçu olupta iftira yoluyla girenler var allaha kurtarsın ne diyelim...

0

suç işleyenlerin suçlarını çekmek için bulunduğu mekanlardır. günümüzde ise ceza ve infaz kurumu olarak adlandırılmaktadır. farklı yapıda yapılmış ve harflerle sembolize olan tipleri vardır. örneğin; e tipi, l tipi, h tipi vb.

0

çeşitli suçlardan dolayı mahkemece verilen ceza karşılığında mahkumların cezalarını çekmesi için gönderildiği yer. kimine göre ödül, kimine göre eziyet çektikleri yer de denebilir.

1

bir suçtan dolayı insanların etrafları çevrilmiş tel örgüler ile korunan askerler ve de güvenlik görevlileri yani gardiyanların olduğu yer.

0

suçluların girdiği yer

0

araba kaçırma,adam öldürme,gasp,adam yaralama vb. işlenen suçların mahkeme kararı ile yıllarca kalabileceğiniz hücrelere hapishane denir.

0

suçluların zorunla kaldığı yer

0

bir suç veya olaydan dolayı aldığı cezayı çekmek için gönderildiği ve o ceza virene kadar kaldığı ve özgürlüğünden olan insanların konulduğu yer.

0

devletin var olan anayasasına göre suç sayılan herhangi bir olay yada eylemde bulunan insanlarin tutulduğu yer.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.