halife

hepsi | bugün   10 entry   -

2

resulullah efendimizin vekili ve müslümanların reisi veya bir tasavvuf büyüğünün vazifelendirdiği talebesi demektir.

0

halife:hazreti muhammedden sonra,onun vekili olarak müslümanların imamlığını ve şeriatın koruyuculupunu yapmakla görevli kimse.

0

halife islam devlet başkanı. hz.muhammed (s.a.v) efendimizden sonra gelen 4 halifeden sonra halifelik bitmiştir.

0

peygamber efendimizden sonra, onun vekili olarak müslümanların imamlığını ve şeriatın koruyuculuğunu yapmakla görevli olan kimselerdir.

1

hz. muhammed sav 632 yılında vefat ettikten sonra ondan sonra islam aleminin başına geçen yöneticilerine halife dedir.

0

hz. muhammed den sonra islamin başına geçen kişi.

1

halef kelimesinden türemiştir. bir kişinin ardından gelen, haklarını ve sorumluluklarını üstlenen kişilere denir. genellikle hz. muhammed'in halefleri için kullanılır. dört büyük halife en çok bilinenlerdir. yavuz sultan selim'den sonra halifelik makamı osmanlı padişahlarına geçmiştir.

0

hazreti muhammet’ten sonra, onun vekili olarak onu temsil eden müslümanların imamlığını ve şeriatın koruyuculuğunu yapmakla sorumlu olan kimselerdir osmalıda da hükümdar anlamına geliyo

0

peygamber hz. muhammet'in vekili ve müslümanların dini başkanı.
halifelik, hazreti muhammed’in 632 yılında ölümü üzerine onun siyasal ve dinsel görevlerini yürütmek üzere arabistan’da başlatılan yönetim türüdür.

0

peygamber efendimizin ölümünden sonra onun yerine ülkeyi yöneten liderdir. bunlar sırasıyla, hz. ebu bekir, osman, ömer ve ali dir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.