güneş

hepsi | bugün   13 entry   -

0

güneş bizim galaksimizde olan yada diğer galaksilerde de olan çok büyük yapıda olan çokta parlak olan genelde de hidrojenden oluşan yerdir.

0

işi ve ışık ihtiyacımızı karşılayan ozon tabakası sayesinde dünyaya gönderdiği işi ışıgin kırılarak daha sağlıkli bir şekilde ulaşmasına dünyamızı aydinlatip ısıtmaya yarardan gezegen

1

her gün doğup battığını gördüğümüz en parlak gökcismi.

0

dünyamızın hem ısı hemde ışık kaynağıdır.içinde çok büyük patlamalar meydana gelmektedir.

0

güneş, dünyanın merkezi olan gezegenlerden biridir. her gün doğup, battığını gördüğümüz parlak bir ışık kaynağıdır.

1

dünyamızın içinde bulunduğu sistemin merkezi kabul edilen,çevresinde gezegenlerin dolaştığı ve yeryuvarlağına,gezegenlere ışık ve ısı veren,her gün doğup battığını gördüğümüz parlak ve büyük gökcismi.

0

dünyada yaşamamızın önemli bir faktörüdür.her sabah doğudan doğup batıda batan ve dünyayı ısıtan ve canlılar için yararlı olan bir gezegendir.

0

uzay sistemi içinde yer alan milyonlarca gezegenden bir tanesidir. bizizm sistemimizde bulunana gezeneelri belli bir yörünged etutuan ve onalrı kendi etrafında dönemsini sağlayan bi gezegen ve sagladıgı yüksek ısı ile bızı ısıtmakta ve ışık vermektedir

0

dünyamızın içinde bulunduğu sistemin merkezi kabul edilen, çevresinde gezegenlerin dolaştığı ve yeryuvarlağına ve gezegenlere ışık ve ısı veren, her gün doğup battığını gördüğümüz parlak ve büyük gökcismi. çok sıcaktır, insanlar daha güneşe gidemediler.

güneş
0

dünyayı aydınlatan gezegenlerden biridir.

0

güneş dünyadan bile büyüktür. o yüzden nereye gidersek gidelim her yerde güneşi görürüz dünyamızın hem ısı hem de ışık kaynağıdır. güneş doğduğu zaman her yer aydınlanır.

0

samanyolu galaxysinde bulunan bir yıldır ısı enerji ve ışık kaynağı

0

hem ses hem ışık kaynağı mıdır dünyamızı aydınlatan geceleri başka bir yerde iken gündüz başka bir yerdedir ve her dünyayı yarıya böldüğümüzde bir taraf karanlık bir taraf aydınlık.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler