gül

hepsi | bugün   8 entry   -

1

dikenli bir bitkidir. güzel kokusu ile bildiğimiz gül bitkisinij bir çok rengi mevcuttur. romantik ortamlarda kullanılırlar.

1

gül, diğer çiçeklere göre her zaman daha reva gören bir çiçektir.sevdiğiniz kişiye, onu sevdiğinizi belli etmek için gül verirsiniz.bunun anlamı,'seni seviyorum' demektir.

2

gülgillerin örnek bitkisi olan bir ağaççık,bu bitkinin çok beğenilen,türlü renkte olabilen,katmerli ve genellikle kokulu olan çiçeği.

1

bir çiçek çeşitlerinden biridir. daha çok romantik yemekler de, özel günlerde karşındakine hediye edilmek için kullanılan en popüler çiçektir.

1

bir çeşit çiçektir.dikenleri vardır. beyaz, mavi,siyah,kırmızı,pembe,sarı renkli güller de vardır. bitlenmemesi için ilaçlamak gerekir.

0

bir çiçek türüdür. birçok farklı rengi vardır. kırmızı olan rengi aşkın, tutkunun, sevginin, romantizmin sembolüdür. pahalı bir çiçektir. adam akıllı bir gül demeti yaptırmak istense 150-200 lira bayılmak gerekir. hiç gereği yok.

0

dikenleri bulunur özellikle kırmızı olan rengi çok sevilir farklı farklı renklerde de bulunan kırmızı olan gül aşkın sembolüdür kız istemeye gidildiğinde özellikle götürülür.

1

ikiçenekliler sınıfının, rosales takımının, gülgiller familyasından bir bitkidir. kuzey yarımkürenin ılıman ve subtropikal bölgelerinde yetişir. kışın yaprağını döker, ancak bazı türleri ise sürekli yeşildir. dikenli çalı ya da ağaççık görünümündedir. gövdesi dik ya da sürüngen olabilir. bazı türleri ise sarılıcıdır. çiçekler kırmızı, beyaz, sarı, pembe hatta siyah renkte olabilir. gülün çiçekler arasında apayrı bir yeri vardır. mitolojide güzellik tanrıçası afrodit’in çiçeğidir. dini bir sembol olarak osmanlılar’dan bu yana kullanılagelmiş ve süsleme sanatları içerisinde kendine özel bir yer edinmiştir. türk ve dünya edebiyatı’nda şiir ve romanlarda, şarkılarda aşkı sembolize eden bir çiçektir gül.

gül

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler