gübre

hepsi | bugün   12 entry   -

0

inek koyun gibi hayvan dışkılarından olan organik bir maddedir çim ekiminde gübreleri kullanırız

0

yapay ve doğal olarak ikiye ayrılır bitkilere atılır veya ağaçlara verimi arttırmak için mesela benim babam çiftçi mısır ve yer fıstığına atıyor.

1

hayvanların dışkılarıdır. doğal olduğu için sebze ve meyvelerin daha iyi yetiştirilmesi için kullanılmaktadır.

0

toprağı daha verimli hale getirmek için konulan her türlü hayvan dışkısı veya bitkisel olan madde

0

büyük ve küçük baş hayvanların dışkısından elde edilen tarım ve bitki yetiriştirilmesinde kullanılan bazı yerlerde ısınmada kullanılan dışkılar.

0

tarlalarda bahçelerde zararlı olan zararlıları ortadan kaldırmak amacı ile kullanılan bazen kimyasal bazende doğal yani hayvansal maddelerdir.

0

ekinlerin ihtiyacı olan besini sağlayan ya da haşerelerle mücadelede kullanılan kimyasal maddelerdir. günümüz tarımında gübrenin çok önemli bir yeri vardır.

0

en doğal olanı hayvan gübresi. bitkilere çok faydalı. gerçekten köyde yaşamak çok iyi bir şey. her şey organik.

1

toprağın veriminin arttırılması için atılan çürümüş hayvan pisliği.

0

toprağın daha verimli hale gelmesi için kullanılan sıvı veya katı maddelerdir. yabancı otlar için de kullanılır. farklı ihtiyaçlara göre birçok çeşidi vardır.

0

azotla zengin olan bir dışkı türü.

1

gübre, bitkinin beslenmesinde gerekli olan kimyasal elementleri sağlamak için toprağa ilave edilen herhangi bir madde. bitkiler, büyüme ve yaşamaları için azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, kükürt, demir, mangan, bakır, çinko, bor ve bazı hallerde de molibden gibi elementlere muhtaçtır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.