göz

hepsi | bugün   11 entry   -

0

göz yaşayan tüm canlıların görme onu dalıdır gözler sayesinde çevremizdeki her şeyi çok net bir şekilde görürüz.

0

canlilarin gormek icin kullandigi bes duyu organimizdan biri.

0

bir duyu organımızdır. görmemizi sağlar. çoğu canlıda vardır. estetik bir etkisi de vardır. renkli gözler etkileyici bulunur. lens takanlar bile vardır.

0

canlıların çevresindekikeri görmesini sağlayan organ.

0

görme işlemini gerçekleştiren organlarımızdan biridir.

0

çevreyi görmeye yarayan her insan veya hayvanda canlı varlıklarda bulunan organdır canlı varlıklarda iki tane bulunur.

0

insanlarda ve hayvanlarda bulunan, görmeye yarayan bir organdır. insanlarda kahverengi, bal rengi,kehribar,ela,yeşil,mavi gibi göz renkleri vardır.bazı insanların bir gözü mavi diğer gözü kahverengi de olabilir.

1

insanların, görmesini sağlayan, beş duyu organından biri olarak bilinmektedir. renkleri, cisimleri, şekilleri ayırt edebilmeyi sağlamaktadır.

0

bir duyu organıdır. görmemizi sağlar. çopu canlının gözü vardır. her canlının göz yapısı farklıdır. insan gözünün estetik etkisi de vardır. renkli gözlü insanlar daha çok ilgi çeker. her insanın gözü aynı değildir. tıpkı parmak izimiz gibi.

0

insanların ve hayvanların görmesini sağlayan bir organdır.farklı göz şekline sahip insanlar vardır.farklı göz renkleri de vardır.mesela timsahların bir perdesi daha vardır gözlerinde.o da suyun içinde daha rahat görebilmelerini sağlar.

0

her insanda iki tane bulunur renkli gözlerde bulunur özellikle görmemizi sağlar gözü kör olan kimseler gözü görmeyenlerdir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler