gemi

hepsi | bugün   8 entry   -

0

denizde ulaşımı sağlayan büyük yapılardır. yolcu taşıyabildiği gibi araba taşıyan çeşitleri de mevcuttur. bir yerden bir yere deniz taşımacılığı yapan otobüslerdir.

0

deniz üzerindeki araçlara verilen addır, yolcu ve yük taşımacılığı yapılır

1

denizde seyahat yapmak için kullanılan bir bir araçtır.

1

insanın ulaşım tarihiyle birlikte başlayan ve denizde ulaşımı sağlayan taşıma aracıdır. günümüzde daha çok malzeme taşıması için kullanılsa da hala gemi ile seyahat etmeyi seven insanlar vardır.

0

deniz ve okyanuslar üzerinde ulaşım ve yük taşımacılığı için kullanılan araçlardır. birçok farklı türü bulunur. gemiler, kullanım amaçlarına göre imal edilir. yük taşıyan ayrı, insan taşıyan ayrı yapıdadır.

0

gemi, deniz ya da okyanuslar üzerinden ilerleyerek ülkeler arasında yük ve yolcu taşımacılığını sağlayan ulaşım aracıdır.

0

genellikle okyanuslar üzerinde hem yük taşıma hem de insanları bir yerden bir yere deniz yolu ile götürmeyi amaçlayan bir deniz yolu taşıtıdır.

0

tersanelerde üretilen, genelde denizyolu taşımacılığında kullanılır. özellikle yük, yolcu ve savaş gemileri olarak üçe ayrılır. ülkemizde gemi yapım işinde baya gelişmiştir. özellikle istanbul tuzla ile yalova ilinde bu konuda büyük bir sanayi kurulmuş olup, gemilerin büyük bir kısmı buralarda yapılmaktadır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.