geğirmek

hepsi | bugün   10 entry   -

2

canlı türlerinde bitkiler hariç görülen bir durum.
midede toplanan gazı sesli şekilde ağızdan çıkarmak.

0

toplu ortamlarda yapılınca hoş görülmeyen bir davranıştır. hele de o kişi soğan türü birşey yediyse. ağız yoluyla sesli bir şekilde midedeki asidi çıkarma yoludur.

2

yemeklerden sonra insanların midesinde biriken gaz sonucu oluşan ağızdan sesli olarak çıkan gazdır.

2

bir insanın yediği yemeklerden yada başka bir sebepten dolayı midesinde meydana gelen gazların bir şekilde dışarı çıkması.

0

insanların ve oksijen teneffüs eden canlıların içecek veya yemek sonrası sindirim sisteminde oluşan gazın sesli bir şekilde ağızdan dışarı atılmasına geğirmek denir.

1

midedeki gazın ağızdan çıkarılmasıdır. kaba bir sesle ortaya çıkan, görgü kurallarına aykırı bir harekettir. üstten çıkanı geğirmek, alttan çıkanı ise osurmaktır :-) toplum içinde denemeyiniz.

2

yediğimiz veya içtiğimiz asitli bir şeyin midemizden ağzımıza çıkması sonucunda çıkan kaba dese geğirmek denir.

1

yeryüzünde en nefret ettiğim seslerin başında gelen kimisi mecbur yediği yemek sonrası midede biriken gazı çıkarmak zorunda, kimileride keyfi için o igrenç sesi çıkarır.

1

midemizde biriken gazın basıncı artınca gaz bir çıkış yolu arar. en yakın çıkış ağızdır. ağızdan yüksek ses eşliğinde çıkan bu sıcak ve kokulu gaz bazen de uzun yollardan çıkar. alttan.

0

daha çok gazlı yiyecekler yenmesi ile midede oluşan gazın dışarıya yüksek ses ile çıkarılması bazen bu durum karşıdaki kişinin midesini bulandırır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.