gecelik

hepsi | bugün   14 entry   -

2

lingerie kadın iç giyim terimidir. fransızca kelime iç çamaşırı anlamına gelen 'lin' den türemiştir. fransızcada her iki cinsiyet için de iç giyim anlamında kullanılsa da ingilizcede sadece kadınların moda iç giyimleri anlamında kullanılmaktadır

0

kadınların geceleri uyumak için uyumadan önce giydikleri kıyafettir genellikle askılı ve uzun elbise şeklinde olur

0

kadınların geceleri uyumak için giydikleri kıyafete verilen isimdir.çeşitli renkleri ve modelleri vardır.

0

gecelik kadın/erkek/çocuk fark etmeksizin belirli kumaş ve satenden yapılan şık tasarımlı yada basit modelli gece yatarken giyilmesi için özel giyim türüdür. gün boyu üzerimizde olan kıyafetlerle yatmamak için yapılmıştır.

0

insanların akşam yatarken giydiği kıyafettir . mesela benimde var yatmadan önce giyip yatıyorum.

0

benim küçükken giydiğim bir şeydi. şimdi pek fazla giymem genellikle eşofmanla uyurum veya raht bir şeyle.

1

gece uyumak için tercih edilen pijama niteliğinde genellikle pamuklu giyilen bir elbise çeşididir. ince ve askılı olanı yazın, kalın ve uzun kollu olanı kışın tercih edilir.

0

geceleri uyumak için tercih edilen hafif bir kıyafet. gecelik olarak isimlendirileni bayanlar tercih eder. erkekler ise eşofman giyer.

0

özellikle geceleri uyumak için tercih ettiğimiz alt üst kıyafettir bunlar genellikle rahat olur rahat uyuyabilmek için bol kesimde yapılır ve bayan-erkek bulunur.

0

geceleri giyerken üstümüze giydiğimiz genelde rahat kimi zaman özel, seksi kıyafetlerdir. ben gecelik olarak gayet salaş rahat şeyler tercih ederim. böylece uykumu daha iyi almış hissederim.

1

geceleri, insanların yatarken giymeyi tercih ettikleri, içlerinde kendilerini rahat hissettikleri giysilerdir. alt, üst olabildiği gibi, tek bir elbise şeklinde olduğu da görülmektedir.

0

geceleyin giyilen bir elbisedir. gece rahat uyumak için tercih edilir. takım olarak tercih edilebilir. genellikle bayanların tercih ettiği bir elbisedir. pamuklu olanu makbuldür. penyeden imal edilenleri de vardır.

1

insanların giydikleri geceye özgü olan giysi , gece kullanılan bir giysi çeşididir. yatakta giyilen giysi gömlek gecelik elbisesidir. bir gece için ödenen ücret anlamında da kullanılır.

0

genele kadınların geceleri yatarken giymiş olduğu giysilerin genel adıdır. daha rahat bir uyku için gecelik şarttır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.