galatasaray

hepsi | bugün   6 entry   -

1

galatasaray spor kulübü'nün süper lig'de mücadele eden futbol takımıdır. ülkemizin gururudur. tarihi, başarılarla doludur. bu sezon ise başakşehir futbol takımıyla şampiyonluk mücadelesi veren bir takımdır. başarılar galatasaray. :-)

1

galatasaray spor klubü türkiye'nin güzide spor klüplerinden bir tanesidir. asıl amacı avrupa takımlarını yenmektir. 2000 senesinde azmi ve isteği ile biz futbol severlere bunu gösterdi ve ülkemize ilk defa uefa kupasını getirdi. malesef o günden bugüne bir daha böyle bir başarı tekararlanmadı. galatasaray denilince aklımıza alisamiyen gelir, tabi metin oktay'ı da unutmamak lazım.

0

tartışmasız türkiye'nin en büyük takımı

0

1905 yılında kurulan, sarı kırmızı renklere sahip, uefa avrupa kupası’nı müzesine götüren tek türk takımıdır aynı zamanda. bir çok başarı elde etmiştir.

1

sarı kırmızı renkelere sahip takımımız 1905 yılında ali samiyen başkanlığında kurulmuştur. futbol takımının katkılarıyla müzesinde bir uefa kupası bir uefa süper kupası, 21 lig kupası ve toplamda 72 kupa ile en başarılı spor kulubümüzdür.

0

türkiye'yi avrupa kupalarında en iyi şekilde temsil eden ve taraftarı olduğum istanbul kulüplerinden birisidir. kuruluş tarihi olarak 1905 yılı kabul görür ve ülkemizin spor kulüpleri içerisinde avrupa kupalarında kupa kazanan tek takımıdır.bu kupayı da 2000 yılında uefa kupası finalinde ingiliz spor kulübü olan arsenal takımını penaltılarda yenerek kazandı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.