futbolcu

hepsi | bugün   11 entry   -

1

amatör, profesyonel vb. kategorilerde futbol oynayıp para kazanan kişilere denir. futbolculuk ülkemizde yaygın olan bir meslektir.

0

bir spor dalı olan, futbol oyununu oynayan oyunculara verilen addır.

0

genelde erkeklerin oynadığı bir futbol oyunun da biraz daha profesyonel olan ve bir kulüpte oynayan var ise o futbolcudur.

1

11'er insan evladının karşılıklı topla oynadığı saha oyunu.genelde erkeklerin ilgi alanıdır,milletimizin aşırı fanatikliğinden kaynaklanan durumdan ötürü,ülkemizde hiç bir zaman gelişmeyen ve gelişmeyecek olan spor dalı,ayrıca türk takımı galatasaray kulübünün 11 oyuncusununda yabancı olmasına rağmen hala türk takımı olarak geçmesinin saçma bulduğum spor dalı da diyebilirz.

0

futbolcu bir spor dalı ile ilgilenen yada uğraşan yani futbol oyunu ile ilgilenen yada uğraşan insanlardır.yani mesela milli takımlarda top koşturan oyuncular.

1

top tepici olarak türkçeye çevirebileceğimiz kavram futbol ingilizceden türkçeye çevirince ayak topu olarak karşımıza çıkar futbolcu da ayak topçusu olur öyleyse...

1

futbol, on birer oyuncudan oluşan iki takım arasında, kendine özgü küresel bir topla oynanan takım sporudur. 21. yüzyıl itibarıyla 200'ün üzerinde ülkede 250 milyonu aşkın oyuncu tarafından oynanmakta olup dünyadaki en popüler spordur. futbol maçları dikdörtgen şeklindeki, yapay veya gerçek çimle kaplı sahada oynanır

1

ingilizce ayak ve top kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş kelimedir. ayak topu olarak da çevirebilir. ayak topu oynayan kişilere de futbolcu denir.

0

futbol oyunun oynayan ve bundan gelir elde eden kişilere denir.

1

futbol, on birer oyuncudan oluşan iki takım arasında, kendine özgü küresel bir topla oynanan takım sporudur. 21. yüzyıl itibarıyla 200'ün üzerinde ülkede 250 milyonu aşkın oyuncu tarafından oynanmakta olup dünyadaki en popüler spordur. futbol maçları dikdörtgen şeklindeki, yapay veya gerçek çimle kaplı sahada oynanır.

0

bir spor dalında olan futbolda oynayan kişilere futbolcu denir 11 kişinin bir dokun etrafından gezip kaleye göndermek suretiyile oynanan bir oyundur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler