fil

hepsi | bugün   6 entry   -

1

afrika ülkelerinde yaşarlar, dünyanın en ağır hayvanları olarak bilinirler. hortuma benzeyen uzun burunlarını kullanarak yemek istedikleri yiyecekleri kolaylıkla yiyebilirler.

0

fillerin dikkat çekici ve ayırt edici özellikleri arasında,nesneleri yakalamak gibi çeşitli amaçlar için kullanılan uzun hortumları başta gelir.çok uzun ve sivri olan kesici dişlerini nesneleri taşımak,yeri kazmak için kullanırlar.

0

yeryüzünde kara da sürü halinde yaşayan en iri hayvandır, gri renktedir, hortum denilen bir uzva sahiptir, bu hortumunu bir el gibi kullanır. yaşlandığı zaman ölümü beklemek amacıyla sürüsünden ayrılarak fil mezarlığı denilen bir alana giderler.

1

fil,hortumlular takımının filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvandır.geleneksel olarak asya fili ve afrika fili olmak üzere iki tür tanınır,ancak bazı kanıtlara dayanarak afrika savan fili ve afrika orman filininde iki ayrı tür olduğu öne sürülür.

0

filgillerin hortumlular takımından, asya’nın ve afrika’nın sıcak bölgelerinde doğada sürüler halinde yaşayan, otla beslenen, evcilleştirilerek gücünden yararlanılan, genellikle dişleri için avlanan, çok büyük, derisi çok kalın ve genellikle açık kurşun iyle kara arasında değişen, uzun ömürlü memeli hayvanlara fil denir filler günde 5 ton su içerler özel ayları vardır.

0

filin uzun hortumu vardır onunla yemeğini ağzına çeker beş ton şu içer ayrıca kilosu 20 ton gelen oluyordur

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.