faiz

hepsi | bugün   9 entry   -

2

bir bankaya yatırdığın paranın bankada durarak artmasını istiyorsan buna denir banka senin paranı kullanacak ama oraya belli bir oranda verdiğin miktar yükselecek islam dinine göre faiz haramdır

2

banka ile ilgili bir durumdur mesela bankadan 100000 lira para alıyorsun banka sana bu 100 bin liraya veriyor ama diyor ki daha sonra ben bunu kat kat olarak alırım 100 bin lira sana oluyor 120 bin lira mesela.

2

faiz genellikle banka ve finans islerin de kullanilan bir aractir.ama dinen faiz haramdir.

2

bankaya yatırılan tl, döviz, altın gibi kıymetli ürünlere zamanla bankanın ekstra para vermesidir. şuan banka faizleri ortalama %20 civarındadır. yani 100bin liraya ayda 2bin lira faiz getirir. ayrics kredi vs cekildigi zamanda geri odeme faizi ile yapilir. faiz dinimizce haramdır.

3

faiz, ekonomi biliminde iki anlamda kullanılmaktadır. birinci anlamda faiz, bir borç anlaşmasının satışı sonucu elde edilen gelir oranıdır. ikinci anlamda ise üretim amaçlı girdi olarak kullanılan sermayenin gelir oranıdır.

3

banka ve benzeri bir yere ya da bir kimseye belli bir süre işletilmek üzere ödünç verilen paranın kullanımına karşılık olarak alınan kâr; başkasının parasını belli bir süre kullanmak, işletmek için ödenen para.
eş anlamlısı: getiri
anamalcı ekonomide, kiralanan paranın kira bedeli.
eş anlamlısı: getiri

2

borçtan edilen kara faiz denir.fazlalık ve artış gibi anlamları vardır.faiz haramdır.borçtan kar elde etmek etik birşeyde değildir.

2

banka ve benzeri yerlerin birine veya bir iş yerine belli bir süre işletmek için verilen paranın kullanıma karşılık veriler başkasının parasını işletmek için verilen paradır

0

paranı katlayıp cebine koyduğun kazanma şekli genelde müslümanlar için haram olan şey

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.