evlenmek

hepsi | bugün   10 entry   -

2

her insanın en az birkere yapması gereken birşey.

1

insanların yani erkek ve kadının beraber yaşamaları yada bir aile kurmak amacıyla bir birleri ile resmi bir kurum önünde izdivaç yapmaları.

0

hemde bu devirde... oldukça ütopya sanırım... kime nasil güvenilir onunda geçtim maddi olarak şuan sıkıntı her yerde...
tanımı bu zaman aşk duygusu ile prangaları takmak ve sonra aşk duygusunun alışkanlığa dönüşerek devam etmesine evlilik denir ;)))

0

aile kurmak. aileyi büyütmek. yuva kurmaktır.

0

zaman zaman düşündüğüm şey, sonra vazgeçiyorum.
korkutucu yada olmasa da olur düşüncesi.
bir türlü sıcak bakamıyorum.
en azından bir kere de evlenmek şart hissi.
bir de çocuk.
böyle düşününce hoş geliyor.
hayırlısı bakalım.

0

iki kişinin kız ve erkek birbirleri ile anlaşıp ileriki hayatını yani ömürlerinin diğer kısmını birbirleri ile geçirmeye karar vermesi evlenmesi yuva kurması.

0

iki karşı cinsin hayatlarını birleştirmesi. beraber bir hayat yaşamaları. çocuk sahibi de oşmak amaçlı bir faaliyet. boşanma ile de sonuçlanan birliktelik.

0

bir erkek ve bir kadının birbirlerini sevip bunu ömürlerinin sonuna kadar beraber yaşamak istedikleri kararını almış oldukları birliktelik için nikah vb. yapılması.

1

ülkemizde kadın ve erkeğin birbirleri sevmesi sonucu hayatlarını birleştirmek için attıkları imzalardır. müslümanlarda imam nikahı ve resmi nikah olarak ikiye ayrılır.

0

kadın veya erkek fark etmeksizin bir çiftin evlenmesi dünya hayatına girmesi sorumluluğunun alınması aşk sevgi paylaşılması demektir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.