eşkiya

hepsi | bugün   7 entry   -

1

eskiden dağlarda yaşayan haraç kesen yol kesen eli tüfekli soyguncu grubuna verilen ad aynı adlı filmde şener şen'in tanımına uygun bir açıklama yaptım,eşkiya filmi de güzeldir.

0

dağda, kırda yol kesen, adam soyan ve öldüren, yasadışı eylemlerde bulunan silahlı topluluk, haydutlara verilen addır. ayrıca bir film ismidir.

0

bir toplum zalimlerin düşmanı fakat kurtlar eşkıyaların korkulu rüyası

0

dağda yaşayan ve birçok yasa dışı davranışlarda bulunan kişi veya kişilerdir. bu kişiler yol keser, adam öldürür, hırsızlık yapar, yağma yapar.vb. birçok suça karışır. geçimlerini bu yolla sağlar. günümüzde pek kalmamıştır.

0

dizilerde filmlerde gördüğümüz kadarıyla yolları kesen yolda geçen otobüsteki yolcuların direk üzerinde ne var ne yok her şeyi alan zoraki hırsızlık yapan kimselerdir.

0

yol kesen, haraç alan, soygun yapan, dağlarda yaşayan suça bulaşan kişidir. ekip halinde çalışır. elinin altında yardımcıları da olur. birçok farklı suça karışır. jandarmalar düşmanıdır.

1

para, değerli eşya, döviz çalmak için çaba harcayan, hırsızdan farklı olarak yol kesip insanları korkutan kişiler için kullanılır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler