erik

hepsi | bugün   19 entry   -

1

acı tatlı, kırmızı yeşil olarak farklılıkları da bulunan, kalorisi degeri en düşük, besin değeri en yüksek olan meyvelerden biridir. yaz aylarını sabırsızlıkla beklediğim 2. neden eriktir. ekşi ve sulu ister tuzla ye, ister sade...

0

bir meyve. farklı renklerde ve boylarda olabiliyor. ekşisi ve tatlısı da vardır. yaz meyvesidir. can erik, en cana yakın olan eriktir. canımsın can erik.

0

birçok çeşidi olan erik karadeniz bölgesinde yetişiyor. farklı yerlerde yetişiyor mu bilmiyorum. bizim orda caneriği var.

0

erik ekşi ve tatlı bir meyvedir tadı güzeldir ben çok severim. bizim evin bahçesinde var.

0

gülgiller familyasından bir ağaç olup yeryüzünde iki binden çok türü bulunur. ceviz büyüklüğünde, etli, sert ve tek çekirdekli, kabuğu ince, türlü renkte, tatlı ya da mayhoş yemişleri olur.

1

dünya üzerinde binlerce çeşidi olan sıkı topraklarda yetişen çok büyük olmayan sert bir şekli olan sarı kırmızı yeşil renklerde olana meyve.

0

erik yaz aylarında yetişen bir meyve türüdür. eriğin bir çok türü bulunmaktadır. ülkemizin bir çok bölgesinde yetişmekte. eksi ve tatlıdır olarak bilinir erik.

1

yaz meyvesidir ve son dönemlerde nedense hep fahiş fiyatlardan satıldığını görmekteyiz. hem ekşi hem tatlı bir sürü çeşidi olan muhteşem bir meyvedir.

1

bir çik çeşidi bulunana bir meyvedir. ekşi olan erik bulunmaktadır. bu eriklere can eriği denilmektedir. tatlı olan erikler de vardır. kırmızı renklidir.

0

kara, yeşil, kırmızı, sarı renkleri olan pazarda kg fiyatı 40 lira olan güzel bir meyvedir.

0

bir yaz meyvesi olan kırmızı yeşil rengi vardır birisinin yediğini gördüğümüzde ağzımız sulanır ekşi olduğu için tuza basarak yenir çoğu zaman tatlı olanları da vardır

0

alabilmek için türkiye nin sayılı zenginlerinden olmayı gerektiren meyve türü

0

yaz meyvesi olarak bilinir ilk bahar aylarında oldukça ekşi ve yeşilimsi olan yaz aylarında ise tatlı ve kırmızımsı olan meyve

0

genellikle yaz aylarında yetişen yeşil ve kırmızı renkleri olan meyve

0

ceviz büyüklüğünde genellikle yeşil veya çeşitli renklerde bulunan çekirdekleri bulunan ekşi bir meyvedir.

1

erik, gülgiller familyasından prunus cinsinden meyvesi yenen bazı ağaç türlerinin ortak adı. türkiye'de doğu anadolu bölgesi'nin yüksek yayla mıntıkası ile, güneydoğu anadolu bölgesi'nin kurak ve çok sıcak bir kısım yerleri hariç her tarafta yetişir.

0

erik sulu yeşil ve çok güzel bişey vazgeçilmezim :)

0

ceviz büyüklüğünde olabilen, etli, sert ve tek çekirdekli, kabuğu ince, sarıdan mora değin türlü renkte, tatlı ya da mayhoş ekşimsi ile tatlımsı arasında bir meyve.

0

kütür kütür ekşi ekşi tuzlanıp yenen, yendikçe de kendini yedirten yaz aylarının ağız buran meyvelerinden biri. bir de mürdüm eriği var ki etli etli en yenilesi meyve.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler