epilepsi

hepsi | bugün   6 entry   -

1

nörolojik bir hastalık,belli belirsiz zamanlarda nöbetler geçirilir,hastanın vücudu kaskatı kesilir nöbet esnasında çene kasıldığından dolayı dikkat etmek gerekir nöbet geçiren kişinin ağzına kravat mendil benzeri şeyler sokulup dilini koparması engellenmelidir.

0

beyindeki elektirik dalgalarının dengesiz çalışması sonucu, beyin hücrelerinin kendi kendine kontrolsüz bir biçimde çalışması durumudur.

0

nörolojik bir hastalıktır. doğuştan geldiği ifade edilir. yaşanılan stres durumlarında kriz nöbetleri ve bayılma şeklinde ortay çıkar. öğrenilmiş bir davranış olduğunu söyleyenler de vardır. stres halinde beynin kendini kapatması olarak da ifade edilebilmektedir.

1

halk arasında sara olarak bilinen hastalıktır. hastalarda aman zaman gelen nöbetler görülür. ilaçla tedavisi mümkündür. en azından nöbetler engellenebilir.

0

epilepsi benim kardeşim in hastalığı var sara başlangıcı olarak a bilinir kimisi de vücut ısısı na kimisi ani yanıp sönen ışıklara bir kimiside stres altında olunca titremeye başlayan nöbet tutan git gide daha artıyor dertleri allah şifası mi versin inşallah bu tedavisi yok

1

epilepsi nöbeti (yada krizi), beyin normal aktivitesinin, sinir hücrelerinde geçici olarak meydana gelen anormal elektriksel aktivite sonucu bozulması ile oluşan klinik bir durumdur. halk arasında “sara hastalığı” olarak da bilinen epilepsi, kendini epileptik nöbetler ile göstermektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler