emniyet kemeri

hepsi | bugün   7 entry   -

1

bir taşıtta kazalardan her hangi bir zarar görmemek amacı ile bele vede göğüs bölgelerine takılan bir çeşit kemerdir.

1

arabalarda, kamyonlarda, tırlarda, jiplerde, kamyonetlerde bulunan kaza olmasına karşılık, insanın emniyetini, güvenliğini sağlama amaçlı yapılmış, koparılması ve kopması zor kemerlerdir.

0

taşıtlarda güvenlik açısından sürücü ve yolcunun koltuklarında bulunan, koltuktan kişiyi veya eşyayı savrulmaktan korumayı hedefleyen bir tür kemerdir.

0

uzun yollardan trafik kurallarına uymaya özen gösteren saglıklı bir seyahat etmek isteyen bir kişiligin trafik polislerinde zorunlu kıldıgı kemerdir. takılması zorunlu birer alışkanlık haline gelmelidir.

0

hemen hemen her araçta bulunan kişiyi korumaya yönelik ortaya atılan bir araçtır daha çok güvenlik anlamı ile kişi kendini korumak ister bununla büyük kazalar sonucu emniyet kemeri ile hayata tutunan birçok insan olmuştur emniyet kemerine muhakkak kullanmalıyız ve özen göstermeliyiz.

0

her türlü ulaşım aracında şoför ve yolcular için bulunan olası kaza durumunda ölümcül vakaları en az indirmek yani can güvenliği açısından hayat kurtarıcı kemer.
metrobüs, halk otobüsü ve minibüslerde insan hayatının önemi olmadığından üst üste gittiğimiz için emniyet kemeri kullanmaya gerek yoktur, son derece önemsizdir.

0

gerçekten çok önemli bir konu. insalar hala bunun farkında değiller maalesef ama emniyet kemeri takılması kesinlikle zorunlu olmalı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler