emekli

hepsi | bugün   8 entry   -

2

bir ülkede bir işte belli bir süre çalıştıktan sonra belli bir yaşa gelen insanların işinin kanunlar çerçevesinde ilişiğinin kesilmesidir.

2

farklı işlerde ya da aynı işte çalışarak ülkemizdeki emekli yaşını dolduran kişinin, genellikle yaşlıların o yaşa kadar çalışmaları sonucu aylık bağlanan maaşlardır.

1

yıllarca verdiğin emeğin karşılığını; sürünerek geçirdiğin zamana denir.

0

belli bir yaşa kadar çalışıp o yaştan sonra çalıştıgı yerinde ödemesi durumda devletten saglamış oldugu aylık olarak kazançtır.

0

yıllarca beden gücü ve beyin gücü ile çalışmanın karşılığı olarak belirli prim gün sayısını ve emeklilik yaşını doldurduğunda aylık maaş alabilme olayıdır. malulen emeklilik de vardır ki bu iş kazalarından dolayı uzuv kaybı yada uzuv eksiliği gibi durumlarda olur ve yine aynı şekilde aylık maaş alınıp, prim doldurma yada emeklilik yaşı bekleme yoktur.

0

yıllarca verilen emeklerden sonra emeklerinin hakkı olarak emekli olan kişidir. emekli maaşı da alır. bol bol dinlenir. gezmelere gidilir. kafa rahattır.

0

adı emekli olup senin emeğinin zerresini vermeyenlerden daha az maaş alıp halk ve diğerleri tarafından güneyde yazlık alma hayaliyle yaşayan kişi veya kişilere verilen isim. gel gör ki ay sonunu nasıl getiricem diyerek düşüne düşüne sonunda bir şekilde ölen insan türü.

0

bir kimsenin yıllarca çalışıp artık belli bir yaştan sonra gücünün düşmesi ile ona evde oturmak suretiyle verilmiş olan paradır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.