emek

hepsi | bugün   10 entry   -

1

bir insanın bir işi yapmak amacı ile harcamış oldukları beden gücü yada beyin gücüne denilir.mesela işte çalışmak gibi.

0

harcanan çabadan ibarettir. emek adı ile bulunan mahalleler ve mekanlar da mevcuttur. genel anlamı itibari ile çaba sarfetmektir.

0

insanın bir işi yaparken harcadığı iş gücü, zamanı ifade etmektedir. emek vermeden kimse güzel sonuçlar alamaz.

2

bir kişinin bir işi yapabilmek için harcadıkları maddi manevi tüm eforları anlatmak için kullanılan kelime. türkçe bir kelimedir ve zahmet, acı, eziyet anlamlarına gelen emgek kelimesinden türemiştir.

1

bir insanın bir iş yaparken harcamış oldukları efordur. bazen bu çalışmalar kafa olarak yada bedensel olarakta yapılan şeylerdir.

0

bir insanın bir yaparken harcamış olduğu çabadır. bu çalışma bedensel olabileceği gibi beyin ile de olabilir burada zahmet , acı ve eziyet çekilir beraberinde

1

iş ve beden gücü yada manevi bir destek ile bir şeyler için harcanan zaman yada maneviyatın verildiği değer açısıdır emek.
emek vermeden ekmek olmaz da iyi bir deyimdir.

1

bazı illerde mahalle, bölge, semt adı olarak bulunmaktadır. bir şey için çaba harcamak, uğraşmak anlamında kullanılmaktadır.

1

bir insanın bir işi yapmak amacı ile yapmış olduğu akıl vede bedensel faaliyetlerine denilir.yani çok yorucu ve özenli çalışmadır.

0

bazen büyük riskleri göze alıp yine de karşılığının alınması gereken şey. işçi,köylü kesimin hakkının alınmasını istediği şeydir yıllardır.. alin teri . efor

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.